Żołnierze 2. Oleśnickiej Kompanii Regulacji Ruchu zabezpieczali prezydencką akcję nasadzenia lasów

29 i 30 września w całej Polsce, z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przy współdziałaniu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i Ministerstwa Obrony Narodowej po raz kolejny zorganizowano akcję „#sadziMY”, podczas której rozdano milion różnych sadzonek.

W tym roku Andrzej Duda wraz z licznymi wolontariuszami sadzili las w Leśnictwie Lipnica Wielka (Nadleśnictwo Stary Sącz), by własnym przykładem zachęcić do tego wszystkich Polaków.

Andrzej Duda podziękował Józefowi Kubicy, p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych za zorganizowanie po raz kolejny akcji rozdawania sadzonek we wszystkich nadleśnictwach w Polsce. Jak zaznaczył, do rozdania jest milion sadzonek.

Zachęcam do tego, by przyłożyć rękę do akcji sadzenia lasów, drzew w Polsce – przekonywał Prezydent.

W zabezpieczeniu logistycznym przedsięwzięcia uczestniczyli żołnierze Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, w tym aż 30-stu żołnierzy 2. Oleśnickiej Kompanii Regulacji Ruchu oraz Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze zabezpieczali zgrupowanie pod względem logistycznym oraz na potrzeby osób uczestniczących w akcji nasadzenia lasów zbudowali obozowisko dla 600 osób.
– „Chcę podziękować, że po raz kolejny możemy się spotkać z miejscu sadzenia lasu, ale przede wszystkim, że tą swoją obecnością możemy zademonstrować, a zarazem zachęcić do tego, by z jednej strony szanować las, przyrodę, zachowywać się w sposób ekologiczny, sprzyjający zachowaniu dóbr naturalnych, ale przede wszystkim, że możemy uczyć szacunku dla przyrody i dla lasu.”– mówił Prezydent Andrzej Duda.

– Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu – akcentował Prezydent Andrzej Duda, podczas IV edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Wskazywał, że akcja jest elementem polityki ochrony klimatu. 

 

red./

źródło: 2KRR/; prezydent.pl/, fot. M. Kozica, M. Polis

Horoskop

licznik odwiedzin

338003

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors