Zmiany w rozkładzie Oleśnickiej Komunikacji Miejskiej

Od 12 czerwca obowiązuje zmieniony rozkład jazdy Oleśnickiej Komunikacji Miejskiej. Aktualny rozkład znajdziecie na stronie https://www.olesnica.pl/dla-mieszkanca/rozklad-jazdy-komunikacji-miejskiej.

Na terenie miasta Oleśnica komunikację miejską obsługuje firma DLA - Dolnośląskie Linie Autobusowe Spółka z o.o. Niestety Przewoźnik zlecił sporządzenie nowych schematów i tablic rozkładów firmie zewnętrznej. Ta nie wywiązała się z zadania na czas, dlatego od 2 dni mieszkańcy naszego miasta mogli poczuć się zdezorientowani, ponieważ nie otrzymaliśmy tych rozkładów i nie mogliśmy ich opublikować. Teraz na spokojnie można przeanalizować trasę autobusów na wymienionej zakładce strony https://www.olesnica.pl/dla-mieszkanca/rozklad-jazdy-komunikacji-miejskiej.

Największej zmianie uległy trasy linii nr 1 i 11 oraz linii nr 2, gdzie ul. Słonecznikowa została przeniesiona do rozkładu linii nr 1.

Zmiany tras jazdy autobusów spowodowała bardzo duża podwyżka paliw i inflacja w wyniku czego w przetargu otrzymaliśmy kwotę 10,15 zł za 1wkm, gdzie do tej pory kwota ta oscylowała w granicach 5 zł z 1wkm. Przetarg został uniewazniony, a obecnie negocjujemy cenę z przewoźnikiem. Jednak wiadomo, że będzie ona dużo wyższa niż poprzednia, dlatego Miasto zadecydowało o skorygowaniu trasy jazdy autobusów, aby obniżyć liczbę kilometrów. Nowy rozkład dostoswany jest do godzin odjazdów i przyjazdów pociągów.

Kolejne zmiany rozkładów OKM planowane są na 04.09.2022 r, 06.11.2022 r. (w związku ze zmianami rozkładów jazdy pociągów PKP).

 

źródło: UM Oleśnicy/