Zbliża się Noc Bibliotek 2023!

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zaprasza na Noc Bibliotek. Podała też szczegółowy harmonogram wydarzeń.

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja kolejny raz oficjalnie dołączyła do ogólnopolskiej NOCY BIBLIOTEK! IX edycja akcji odbędzie się w sobotę 7 października 2023r. pod hasłem „Absurd nie czytać”. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

W programie oleśnickiej Nocy Bibliotek, podczas której wszystkie nasze placówki będą czynne od 16.00 do 22.00, znalazły się m.in.:

Spotkanie autorskie dla dzieci z Marcinem Pałaszem - pisarzem dla dzieci oraz młodzieży, autorem słuchowisk, copywriterem. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką "Opowieści z krainy potworów". Dwukrotny laureat wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Współpracuje z wydawnictwami Ezop, Nasza Księgarnia, Akapit Press i W.A.B. Gościem specjalnym spotkania będzie pies Elf, bohater serii książek dla dzieci. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Biblioteki przy ul. M. Reja 10!

Giełda Książki w Bibliotece przy ul. M. Reja 10, czyli wyjątkowa okazja do zakupu książek z wielu dziedzin wiedzy m.in. z historii, filozofii, religioznawstwa, techniki i nauk ścisłych. Dla miłośników literatury pięknej czekać będą powieści obyczajowe, sensacyjne, kryminały, fantastyka, reportaże oraz bardzo szeroki wybór bajek dla dzieci. Startujemy od 16.00, a kończymy o 22.00.

W ramach Nocy Bibliotek 2023 zapraszamy Czytelników do skorzystania z akcji anulowania kar na koncie! Nie zapomnij swojej karty i wypożyczonych książek! Zapraszamy w godzinach od 16.00 do 22.00 do Wypożyczalni dla Dorosłych, Czytelni Książek i Prasy, Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową” przy ul. M. Reja 10 oraz do Biblioteki „Pod Pegazem” przy ul. F. Kleeberga 4!

Podczas Nocy Bibliotek będzie również okazja do obejrzenia nowej wystawy! Zachęcamy do oglądania wystawy pt. "Na łące i w poezji. Owady" autorstwa Justyny Polakowskiej na I piętrze biblioteki przy ul. M. Reja. Prezentuje ona wiersze wybitnych polskich poetów, m. in. Zbigniewa Herberta, Konstantego I. Gałczyńskiego, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza, poświęcone najliczniejszej grupie zwierząt na świecie. Natomiast w Bibliotece „Pod Pegazem”, przy ul. Kleeberga 4, do obejrzenia wystawa „Panny i mężatki. Okiem Hrabiego”, również autorstwa Justyny Polakowskiej.

W Bibliotece „Pod Pegazem” nie tylko będziecie mogli skorzystać z NOCY PRZEBACZENIA (czyli akcji anulowania kar na koncie) ale także z akcji „Wymień książkę” polegającej na tym, że każdy czytelnik może przynieść swoją książkę i wymienić ją na inną książkę z wcześniej przygotowanego zbioru Biblioteki „Pod Pegazem”! Druga atrakcja to „Podaj dalej”. Uczestnicy będą szukać karteczek z życzliwymi słowami, które następnie będą mogli przekazać kolejnym osobom.

Zapraszamy 7 października 2023r. od 16.00 do 22.00!

 

red./

źródło: OBP/

Horoskop

licznik odwiedzin

336249

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors