Zatrzymano sprawcę kradzieży rozbójniczej – najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Skuteczne działania oleśnickich policjantów doprowadziły do zatrzymania 40 - letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego, który ukradł biżuterię o wartości ponad 10 tysięcy złotych z domu jednorodzinnego mieszczącego się na terenie powiatu oleśnickiego. Mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież rozbójniczą, ale również za inne kradzieże i włamania.

Do zdarzenia doszło w czwartek na terenie Miasta Oleśnica. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednego z domów jednorodzinnych włamał się mężczyzna. Policjanci pilnie udali się na miejsce zgłoszenia. Mundurowi usłyszeli od zgłaszającej, że gdy weszła do domu z podwórka, zobaczyła mężczyznę, który trzymał w ręce reklamówkę i otwierał szafki w pokoju jej córki. Gdy kobieta podeszła bliżej odepchnął ją i uciekł w nieznanym kierunku. Kobieta dokładnie opisała mundurowym mężczyznę, który ja okradł. Policjanci nie tracili czasu, gdy tylko uzyskali informacje dotyczącą rysopisu, rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży rozbójniczej. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom udało się zatrzymać 40 - letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego, który podczas zatrzymania posiadł przy sobie część skradzionych „łupów” - informuje oleśnicka policja.

Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna kilkukrotnie był już karany za podobne przestępstwa. Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej oleśnickich kryminalnych zatrzymany oprócz zarzutu kradzieży rozbójniczej odpowie za dokonanie wcześniejszych kradzieży. 40-latek ukradł również kartę bankomatową oraz dokonał kilku wypłat na kwotę ponad tysiąc złotych.

Sąd Rejonowy w Oleśnicy po zapoznaniu się z zebranymi przez policjantów materiałami dowodowymi postanowił o zastosowaniu tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

 

red./

źródło: KPP Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

313169

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors