Zatrzymano mężczyznę, który ukradł puszkę z datkami na rehabilitację i leczenie chłopców

Sycowscy policjanci zatrzymali 47 - letniego mieszkańca Sycowa, który dokonał kradzieży puszki z pieniędzmi zbieranych na leczenie i rehabilitację chłopców

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Sycowie przyjęli zawiadomienie, że nieznany sprawca z lady sklepowej jednego z lokali gastronomicznych na ternie miasta ukradł puszkę, w której znajdowały się pieniądze. Datki były zbierane na leczenie i rehabilitację dwóch chłopców. Funkcjonariusze pilnie zajęli się tą sprawą. Podjęli wszelkie czynności w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy. W toku wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że sprawcą kradzieży jest 47 - letni mieszkaniec Sycowa. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komisariatu Policji w Sycowie. Podczas prowadzonych czynności mężczyzna przyznał się do dokonania kradzieży puszki - informuje oleśnicka policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikło, że w puszcze znajdował się około tysiąca złotych. Sprawca kradzieży usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.

 

red./

źródło: KPP Oleśnica/