Zaproszenie na wystawę plenerową w Oleśnicy

W dniach 2-3 września 2023 zapraszamy wraz z Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość do oleśnickiego Rynku, gdzie będzie można obejrzeć wystawę plenerową „Dolnoślązacy to MY. Łączy nas więcej niż region”.

Wystawa „Dolnoślązacy to MY. Łączy nas więcej niż region” to niezapomniana podróż w czasie na Dolny Śląsk drugiej połowy XX wieku.

Do odkrycia tajemnice sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy nauka w szkole wyglądała zupełnie inaczej, zakupy w sklepie były prawdziwym wyzwaniem, a podróżowanie słynnym „Ogórkiem” - przygodą.

Zwiedzający przeniosą się do dolnośląskiego miasteczka z lat PRL. To doskonała okazja, aby zobaczyć, jak wyglądało wtedy życie, poznać dolnośląskie historie, a także radości i wyzwania, z jakimi mierzyli się ówcześni mieszkańcy tego regionu.

Zwiedzanie tej ekspozycji to świetna zabawa dla całej rodziny, a także szansa na zgłębienie najnowszej historii Dolnego Śląska. W ramach wystawy odbędą się konkursy, warsztaty oraz gry dla najmłodszych.

Scenograficzna wystawa plenerowa „Dolnoślązacy to MY. Łączy nas więcej niż region” nawiązuje do ekspozycji „Wrocław 1945-2016” dotyczącej powojennej historii stolicy Dolnego Śląska w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

 

red./

źródło: MOKiS/

Horoskop

licznik odwiedzin

374215

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors