Zakończono gminne mistrzostwa. Znamy listę zwycięzców!

Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica podsumowuje zakończone właśnie mistrzostwa w piłce nożnej seniorów i grup młodzieżowych. Kto wygrał? Mistrzostwa Gminy Oleśnica w piłce nożnej seniorów.

Ostatnia w tym sezonie kolejka piłki nożnej seniorów o mistrzostwo gminy Oleśnica odbyła się w niedzielę, 12 czerwca. Podobnie jak przed rokiem o najwyższe miejsca na podium rywalizowały reprezentacje Boguszyc Osiedla, Nieciszowa oraz Świerznej. W obecnym sezonie na trzy kolejki przed końcem gminnych zmagań drużyna Nieciszowa, prowadzona przez pana Krzysztofa Migalskiego wywalczyła „Puchar Wójta” Gminy Oleśnica, który w poprzednim sezonie straciła na rzecz drużyny z Boguszyc Osiedla.

Zeszłoroczny zwycięzca popularnej „Ligi Gminnej” w tym roku musiał zadowolić się wicemistrzostwem gminy, o które do ostatniej kolejki walczył z drużyną Świerznej, która finalnie zajęła trzecie miejsce na podium.

Po zakończonych zmaganiach sportowych odbyło się przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica oraz przez drużynę Zarzyska prowadzoną przez pana Andrzeja Szymańskiego wspólne podsumowanie minionego sezonu. W pierwszej kolejności wręczono puchar „Fair Play” za czystą grę i ducha zdrowej rywalizacji, który wywalczyła w obecnych rozgrywkach reprezentacja
Nieciszowa.

Następnie wręczono medale i puchary dla trzech najlepszych drużyn z gminy Oleśnica, a po nich nagrodzono najlepszego strzelca rozgrywek oraz bramkarza. W tym sezonie statuetka dla najskuteczniejszego „snajpera” sezonu po raz drugi z rzędu powędrowała do zawodnika drużyny Boguszyc Osiedla - Pawła Polkowskiego, który w całych rozgrywkach zdobył 24 bramki.
Najlepszą obroną w całych rozgrywkach mogła pochwalić się drużyna z Boguszyc Osiedla, a tym samym podobnie jak przed rokiem ich bramkarz, Daniel Załachowski zdobył statuetkę dla najlepszego bramkarza.

Na zakończenie podsumowania wyróżnieni zostali sędziowie, prowadzący całe rozgrywki, czyli panowie Piotr Całkosiński, Mieczysław Głowaczewski, Ireneusz Kozioł oraz Wojciech Kozak.

Dla najlepszych drużyn i zawodników przygotowane puchary, medale i statuetki wręczali, Marcin Kasina - Wójt Gminy Oleśnica oraz Tomasz Domal z Janiną Bednarską z Komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa.

Drużyna M. Pkt. Bramki
1.Nieciszów 18 47 85:28
2.Boguszyce Os. 18 39 80:27
3.Świerzna 18 37 81:29
4.Cieśle 18 29 55:41
5.Ligota Polska 18 27 37:35
6.Smolna 18 26 46:39
7.Bogusławice 18 15 33:62
8.Boguszyce 18 15 37:81
9.Zarzysko 18 15 41:98
10.Dąbrowa 18 13 26:49

Mistrzostwa Gminy Oleśnica w piłce nożnej młodzików i juniorów młodszych

W sobotę, 11 czerwca na boisku sportowym w Krzeczynie odbyły się finałowe turnieje piłki nożnej młodzików i juniorów młodszych z gminy Oleśnica. Podczas minionego sezonu 2021/2022 GOK Oleśnica zorganizował 18 turniejów, w których łącznie uczestniczyło 7 drużyn. Po zakończonych meczach odbyło się przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica podsumowanie zmagań najmłodszych piłkarzy z gminy Oleśnica.

W turniejach młodzików w końcowym rozrachunku najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Dziadowej Kłody, której opiekunem jest pan Wiesław Walicki. Miejsce drugie na podium zajęła drużyna z Krzeczyna, zawodnicy Nowoszyc wywalczyli trzecie miejsce, a tuż za podium na czwartym miejscu swoje zmagania zakończyli debiutujący w naszych rozgrywkach zawodnicy z Piszkawy.
Nagrody indywidualne w tym sezonie wywalczyli zawodnicy z Dziadowej Kłody - królem strzelców młodzików został Jakub Otwinowski zdobywca 55 bramek, a tytuł najlepszego bramkarza wywalczył
Kacper Kowalczyk.

Tabela młodzików:
Drużyna M. Pkt. Bramki
1.Dziadowa Kłoda 36 93 138:22
2.Krzeczyn 35 65 65:43
3.Nowoszyce 37 23 45:112
4.Piszkawa 28 16 21:92

Mistrzostwo gminy Oleśnica juniorów młodszych i puchar „Wójta Gminy Oleśnica”, po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji, wywalczyła również reprezentacja Dziadowej Kłody, której opiekunem jest pan Wiesław Walicki. Drugie miejsce na podium przypadło drużynie z Ligoty Małej, a miejsce trzecie zdobyli zawodnicy z Wyszogrodu. Podobnie jak w rywalizacji młodzików nagrody indywidualne w tym sezonie wywalczyli zawodnicy z Dziadowej Kłody - królem strzelców został Maciej Potaniec zdobywca 25 bramek, a tytuł najlepszego bramkarza wywalczył Czarek Cybulski.

Tabela juniorów młodszych:
Drużyna M. Pkt. Bramki
1.Dziadowa Kłoda 22 36 42:30
2.Ligota Mała 22 31 32:32
3.Wyszogród 22 25 28:40

Na zakończenie nagrodzono wszystkich opiekunów drużyn młodzików i juniorów młodszych: Aleksandra Biszczanik - Nowoszyce, Tadeusz Haba - Krzeczyn, Tomasz Nowak - Piszkawa, Andrzej i Agata Głuchy - Wyszogród, Waldemar Krakowski - Ligota Mała, Wiesław Walicki - Dziadowa Kłoda.

Dla wszystkich drużyn i zawodników przygotowane puchary, statuetki oraz nagrody wręczali Marcin Kasina - wójt gminy Oleśnica, Grzegorz Szymański - przewodniczący komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa oraz Jarosław Telka - dyrektor GOPS Oleśnica.

źródło:  GOK Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

313008

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors