Zakazany znaczek pocztowy z majorem „Zaporą”? Poczta Polska wstrzymała emisję

Jak podaje portal Niezależna.PL - od 2016 roku Poczta Polska emitowała znaczki pocztowe z sylwetkami Żołnierzy Wyklętych. Ale zmieniła się władza, więc i ten zwyczaj znika. Redaktor naczelny biuletynu "Rakowiecka37" o tym, że znaczek nie będzie wyemitowany 1 marca.

Ale zmieniła się władza i pojawiły się kłopoty. Dwa dni przed planowaną emisją znaczka Jarosław Wróblewski otrzymał informację, że 1 marca emisja... nie wejdzie do obiegu.

Poczta Polska ma nowe władze, nowego prezesa i zarząd. Wczoraj otrzymałem maila: „W dniu wczorajszym na posiedzeniu Zarządu Poczty Polskiej S.A. podjęto uchwały dotyczące zmian w planie emisji znaczków i kartek z nadrukowanym znakiem opłaty. Zmiany dotyczą kolejności wprowadzenia. W związku z powyższym 1 marca br. nie wejdzie do obiegu emisja „Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zarząd Poczty Polskiej S.A. wnioskuje do ministra właściwego ds. łączności o wprowadzenie zmian do planu emisji znaczków pocztowych na 2024 rok m.in. „Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (z 1 znaczek – marzec, na 1 znaczek - kwiecień)". Znaczek miał ukazać się 1 marca w nakładzie 120 tys. egz. Został wydrukowany. Nie będzie go. Serce boli. Czy ukaże się „po terminie” w kwietniu? Jedyne, co zostało, to to, że możemy zobaczyć skany wydrukowane w biuletynie „Rakowiecka37”, który będzie można otrzymać w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych na Rakowieckiej 37 – napisał redaktor naczelny biuletynu "Rakowiecka37".

Seria znaczków z sylwetkami żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego została zapoczątkowana w 2016 roku.

red./

źródło: niezalezna.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

374183

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors