#Zadymanachemioterapii dla Wojtka Miszewskiego

Oleśnicka Biblioteka im. Mikołaja Reja w Oleśnicy.

- O zaletach czytania można mówić bardzo wiele. Czytanie pomaga w poszerzaniu słownictwa, poprawia koncentrację i pamięć, inspiruje, rozwija wyobraźnię, poszerza światopogląd i wiedzę, kształtuje osobowość czy zwiększa wrażliwość na innych ludzi. Jednak przede wszystkim ciekawa lektura pozwala nam się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach, stresie… czy chorobach!

Dlatego Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja wraz z oleśnickimi i wrocławskimi rowerzystami…i WAMI (!) włącza się w akcję zainicjowaną przez Wojtka Miszewskiego z Rolki Reggae Rajd.

Wojtek, który sam walczy z chorobą i zbiera środki na leczenie na oddziale Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii ( https://www.mammoc.pl/wojciech-miszewski-2 ), nie ustaje w działaniach pomocowych i wspólnie z przyjaciółmi ruszył z akcją #Zadymanachemioterapii. Udało się już umeblować i zazielenić korytarze Centrum by dodać energii pacjentom oddziału oraz personelowi.

Pora na książki! Do końca grudnia, w oleśnickiej bibliotece, potrwa zatem zbiórka książek nowych i mało używanych, które po Nowym Roku dostarczymy rowerami do Wrocławia by stworzyć dla pacjentów bibliotekę tytułów za które w dowolnej chwili będą mogli złapać!

Jeśli więc chcecie dołączyć do akcji zapraszamy Was z książkami w godzinach otwarcia biblioteki przy ul. M. Reja 10 - od poniedziałku do piątku od 09.00 do 19.00 oraz w soboty od 09.00 do 14.00! Dary można zostawić w Dziale Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów, który znajduje się na parterze biblioteki przy ul. M. Reja 10 (szklane drzwi naprzeciw windy) - informuje oleśnicka biblioteka publiczna.

 

źródło: OBP/

Horoskop

licznik odwiedzin

374068

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors