Z Sycowa do Komorowa można już bezpiecznie pieszo albo rowerem

Ciąg pieszo-rowerowy z Sycowa do Komorowa, o długości 1890 m i szerokości 3,5 m, został już oficjalnie odebrany. Wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego miał okazję podziękować starosta oleśnicki Sławomir Kapica.

 „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1495D w zakresie wykonania ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Syców – Komorów wraz z wykonaniem obustronnych poboczy, zjazdów, kanału technologicznego oraz przepustów” – tak brzmi pełna nazwa zadania, na które Powiat pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2 878 582 zł. Wkład gminy Syców to około 400 000 zł. Wykonawcą była firma GM Roads Polska z siedzibą w Cieślach, która przedsięwzięcie zrealizowała za 3 674 748 zł.

Ponadto w odbiorze tej powiatowej inwestycji uczestniczyli: radni Renata WojciechowskaMarcin Gręda i Marek Rubik, dyrektor ZDP Grzegorz Cipyk, inspektor ds. inwestycji drogowych Paulina Walczak-Grobelna, kierownik obwodu drogowego w Sycowie Marek Duszyński oraz sołtys Komorowa Karol Zgadzaj.

Starosta przypomniał, że w związku z tworzącym się zastojem wody nieopodal ścieżki, podjęto działania mające na celu skuteczne odwodnienie tego terenu. – Pracujemy już nad projektem wykonawczym, a w ślad za nim ruszą roboty budowlane – dodał Sławomir Kapica.

 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

374198

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors