Z Oleśnicy zniknie społeczna lodówka przez dewastacje i wysokie rachunki za prąd

Polski Czerwony Krzyż w Oleśnicy podjął decyzję o likwidacji społecznej lodówki. Problemy związane ze społeczną stołówką poruszaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Czytelnicy zwracali uwagę, że lodówka, która wraz z siedzibą PCK zmieniła lokalizację, świeci pustkami. Dzisiaj PCK ogłosił, że lodówka kończy działalność.

– Lodówka społeczna usadowiona przy siedzibie PCK z dniem jutrzejszym kończy swoją działalność. Powodem naszej decyzji jest dewastacja lodówki, awaria oraz bardzo wysokie rachunki za prąd – czytamy w komunikacie. – Przykro nam, że są osoby, które nie szanują rzeczy, które służą innym.

W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze. Autorką jednego z nich jest Izabela Rasała, która wcześniej wielokrotnie apelowała o uzupełnianie zapasów w lodówce.

– Przykre, że instytucja, która powinna mieć na uwadze pomoc takim ludziom likwiduje lodówkę. Można było kupić nową, założyć zrzutkę, czasem ma ktoś do oddania za darmo. U mnie stoi witryna chłodnicza- mogłam spokojnie jej użyczyć…- napisała.

– Z lodówki został wyrwany agregator, a rachunki za prąd przekraczają nasze możliwości. Przypominam nie prowadzimy działalności gospodarczej, utrzymujemy się z darowizn i wpłat własnych – odpowiedzieli działacze. – Wystąpiliśmy z pismem o podłączenie lodówki pod licznik główny, ale rozpatrzono nasze pismo negatywnie.

 

red./

źródło: OI/

Horoskop

licznik odwiedzin

336257

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
nowinkiolesnickie.pl – Dostarcza lokalne informacje z powiatu oleśnickiego jak również patronuje medialnie wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy, koncerty itp. Na naszym portalu, możesz umieścić swoją reklamę kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub powiadomić nas o bulwersującej Cię sprawie. | Magazine 7 by AF themes.