Wystawa “Z papierem przez dwa tysiąclecia” ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju dostępna w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu ogłasza, że 11 maja o godzinie 11.00 odbył się wernisaż wystawy "Z papierem przez dwa tysiąclecia".

Wystawa jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Papiernictwa, firmy International Paper S.A. w Kwidzynie oraz Stowarzyszenie Papierników Polskich.

"Wystawa "Z papierem przez dwa tysiąclecia" ze zbiorów Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju jest już dostępna dla zwiedzających! ❤
Podczas wernisażu mieliśmy przyjemność wysłuchać przemowy Dyrektora Muzeum Papiernictwa - dr. Macieja Szymczyka oraz oprowadzania kuratorskiego Pana Marcina Wyszyńskiego. Ostatnim punktem otwarcia był pokaz czerpania papieru, którego efekty prezentujemy na poniższych zdjęciach" - informuje Muzeum.

Wystawa opowiada o liczącej prawie dwa tysiące lat historii papieru jak i o dziejach dusznickiej papierni, która obecnie jest siedzibą Muzeum Papiernictwa. Zwiedzającym przybliżone zostaną ponadto zagadnienia związane ze współczesną produkcją papieru, jego zastosowaniem i właściwościami. Treści te ukazane zostały na planszach informacyjnych. Całość uzupełniają zabytkowe sita czerpalnicze, stanowisko do ręcznego wyrobu papieru, aparatura służąca do pomiaru jego cech i właściwości, przedwojenne i współczesne wzorniki oraz obiekty sztuki papieru. Wystawie towarzyszy również specjalne stanowisko czerpalnicze, które umożliwi nam prowadzenie warsztatów z czerpania papieru.

Wystawa potrwa do 25 sierpnia 2022 i jest dostępna w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, które mieści się w gmachu głównym Poczty Polskiej przy ul. Krasińskiego 1 we Wrocławiu.

Patroni honorowi wystawy:
Jarosław Obremski - Wojewoda Dolnośląski
Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Andrzej Jaroch - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

 

red.

źródło: FB MPiT we Wrocławiu/