Wyniesione przejście dla pieszych powstało przy oleśnickiej podstawówce.

Urzędnicy odpowiedzieli na apel radnego Grzegorza Żyły w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Oleśnicy.

Radny Grzegorz Żyła  już w maju apelował o budowę wyniesionego przejścia dla pieszych w okolicy Szkoły Podstawowej nr 8 w Oleśnicy, argumentując ten fakt poprawą bezpieczeństwa przede wszystkim uczniów podstawówki.

Jak wynika z odpowiedzi Grzegorza Cipyka z Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy - zadanie to zostanie zrealizowane do końca 2022 roku. – Został już wykonany i przekazany do zatwierdzenia projekt stałej organizacji ruchu – poinformował dyrektor SDM.

Wyniesione przejścia dla pieszych to sposób na uspokojenie ruchu na konkretnej ulicy. Kierowcy, widząc takie rozwiązanie, zazwyczaj spuszczają nogę z gazu, a piesi czują się bezpieczniej przy przejściu na drugą stronę ulicy. W Oleśnicy takie przejście funkcjonuje m.in. w okolicy przychodni przy ul. Ludwikowskiej.

W kolejnym etapie myślimy o wyniesionych przejściach na skrzyżowaniu ulic Sudoła i Armii Krajowej, czyli w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnicy – mówi Grzegorz Żyła, który informuje, że wizja lokalna z drogowcami i policją w tym miejscu już się odbyła. – Generalnie myśl przewodnia tych przedsięwzięć to bezpieczna droga do szkoły dla oleśnickich uczniów – wyjaśnia.

 

red.

źródło: OI/