Wyjdź z bańki informacyjnej! Projekt Kontrasty zaprasza na wydarzenie

Projekt Kontrasty jest współtworzony przez oleśniczan. Zapraszają oni do wzięcia udziału w codziennych wyzwaniach w celu wyjścia z tak zwanej bańki informacyjnej.

"Codziennie zalewa nas fala informacji… ale które z nich są prawdziwe? W jaki sposób media społecznościowe dzielą społeczeństwo na “MY” i “ONI”? Czy w debacie publicznej istnieje jeszcze merytoryczna argumentacja? Jak rozmawiać z osobami, które nie chcą nas słuchać?

Wydarzenie online organizowane przez projekt Kontrasty ułatwi Wam wyjście z własnych baniek informacyjnych i dyskusję z osobami o przeciwnych poglądach. Wspólnie będziemy realizować zadania mające na celu ćwiczenie obiektywności oraz krytycznej postawy wobec treści, z którymi stykamy się w Internecie.

Codziennie - przez cały luty - na uczestników czekają kolejne proste wyzwania. Dla najaktywniejszych organizatorzy przewidują nagrody! Zachęcamy do obserwacji wydarzenia - może najważniejszym postanowieniem noworocznym jest właśnie wyjście ze swojej bańki informacyjnej?" - informują organizatorzy.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/112628751186561/posts/145287397920696/

Projekt Kontrasty to projekt społeczny, realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jego misją jest przede wszystkim edukowanie młodych ludzi w zakresie kultury debatowania i metod poszukiwania rzetelnych źródeł informacji a także rozszerzanie ich wiedzy dotyczącej zjawisk takich jak polaryzacja społeczna, uprzedzenia czy bańki informacyjne.

źródło: FB Projekt Kontrasy/