Wspólne działania policji i Straży Ochrony Kolei

Działania Rail-Pol są inicjatywą, w której policja współpracuje ze służbą ochrony kolei w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie dworów PKP oraz w obrębie torów kolejowych.

Współpraca służb ma na celu zwalczanie przestępczości oraz zapobieganie incydentom na terenach stacji, pociągów i infrastruktury kolejowej. Współpraca dwóch służb obejmuje patrolowanie stacji, monitorowanie obszarów stacyjnych oraz podejmowania stosownych działań w sytuacjach naruszenia porządku publicznego. Podczas akcji policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy kontrolują również miejsca, w których mogą znajdować się osoby bezdomne, potrzebujące pomocy.

W związku z sytuacją obniżającej się temperatury apelujemy o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy! Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy ludzkie życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku do tych ludzi, którzy tej pomocy potrzebują.

 

red./

źródło: KPP w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

316897

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors