Wojewoda Maciej Awiżeń wziął udział w uroczystych Obchodach Święta Wrocławia 2024 r.

24 czerwca - Święto Wrocławia. Wydarzenie o bogatej tradycji sięgającej 1992 roku. Święto, organizowane z inicjatywy Urzędu Miasta Wrocławia i Prezydenta Miasta, ma na celu uczczenie patrona Wrocławia, św. Jana Chrzciciela, którego dzień narodzin przypada właśnie 24 czerwca.

Święto Wrocławia to czas refleksji nad historią miasta i jego dziedzictwem. Z tej okazji, o godzinie 11:00, w Kaplicy Rajców Miejskich Wrocławia w Bazylice św. Elżbiety złożono kwiaty. Obecność Wojewody podkreśliła wagę i znaczenie tego święta nie tylko dla mieszkańców Wrocławia, ale również dla całego regionu Dolnego Śląska.

Następnie radni, w towarzystwie zaproszonych gości – Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Pawła Gancarza, Posłów na Sejm RP, Senatora RP, Eurodeputowanego Bogdana Zdrojewskiego przeszli w uroczystym pochodzie do Ratusza. W samo południe w Sali Wielkiej Ratusza rozpoczęła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Wrocławia, podczas której wręczono prestiżowe wyróżnienia: tytuły Civitate Wratislaviensis Donatus, Nagrody Wrocławia, Nagrody Prezydenta Wrocławia oraz Wratislavia Grato Animo.

Obchody Święta Wrocławia to nie tylko oficjalne ceremonie, ale również bogaty program kulturalny. Miasto, we współpracy z instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i radami osiedli, przygotowało szereg atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku. Wśród nich znajdują się koncerty, warsztaty, spotkania międzypokoleniowe oraz liczne wydarzenia plenerowe.

Uroczystości zakończyła msza święta w katedrze św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim odprawiana w intencji mieszkańców Wrocławia (godz. 18:30). Pół godziny później w Rynku rozpoczął się darmowy koncert "Harmonia miasta", na którym wystąpiły chóry akademickie.


red./

źródło: DUW/

 

 

Horoskop

licznik odwiedzin

383130

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
nowinkiolesnickie.pl – Dostarcza lokalne informacje z powiatu oleśnickiego jak również patronuje medialnie wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy, koncerty itp. Na naszym portalu, możesz umieścić swoją reklamę kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub powiadomić nas o bulwersującej Cię sprawie. | Magazine 7 by AF themes.