Wielkanocne turnieje o Świąteczne Jajo

W niedzielę, 10 kwietnia w gminnej sali sportowej w Oleśnicy odbyły się wielkanocne turnieje piłki siatkowej kobiet i mężczyzn.

W turnieju pań wystartowały trzy drużyny z gminy Oleśnica: Świerzna, Sokołowice oraz Cieśle. Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami były bardzo zacięte i wyrównane, ale jak zwykle przebiegały w duchu rywalizacji fair play. Po rozegraniu wszystkich meczy z kompletem zwycięstw najlepszą drużyną okazała się reprezentacja pań z Świerznej. Drugie miejsce na podium walczyły panie reprezentujące Cieśle, a trzecie miejsce w turnieju przypadło drużynie Sokołowic.

Kolejne siatkarskie emocje czekały nas podczas turnieju mężczyzn, w którym wystartowały cztery drużyny: Invictus, Świerzna, Cieśle oraz Wszechświęte. Cały turniej rozgrywany był system „każdy
z każdym”, a po emocjonujących i wyrównanych meczach najlepszą drużyną podobnie jak w turnieju żeńskim okazała się reprezentacja Świerznej, wygrywając wszystkie swoje mecze.

Tuż za nimi na drugim miejscu uplasowała się drużyna Invictus, a na trzecim miejscu swoje zmagania zakończyła drużyna z Wszechświętego. Za podium na czwartym miejscu rywalizację zakończyli panowie z Cieśli. Wszystkie drużyny nagrodzone zostały okolicznościowymi upominkami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Jan Barański oraz Stanisław Koziara.

 

red.