Wiceminister Markiem Gróbarczyk w Oleśnicy

W Oleśnickiej bibliotece Publicznej obyło się spotkanie z Wiceministrem Infrastruktury Markiem Gróbarczyk i posła Pawła Hreniaka, z samorządowcami powiatu oleśnickiego, średzkiego, wołowski, milicki, wrocławski oraz z członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości.
Wiceminister Markiem Gróbarczyk w ramach akcji „Polska jest jedna” mówił o zrównoważonym rozwoju wszystkich obszarów dostępu do rozwoju i bezpieczeństwa oraz zintegrowaniu działań w obszarze gospodarczym, społecznym i środowiskowym.
Chcemy wspierać inwestycjami miasta, miasteczka i gminy, które wcześniej były bardzo często zapomniane.

Wspomniał również o powodzi tysiąclecia i sytuacji kryzysowej w kontekście katastrofy na Odrze z 2022 r  - Myślę, że w ciągu kilku tygodni będzie przyjęta specustawa o rewitalizacji Odry.  Mają być również modernizowane oczyszczalne ścieków, na które zostanie wydane około 13 mld złotych.

Głos zabrał również wicestarosta Powiatu Oleśnickiego Stanisław Stępień, który przypomniał zebranym, że powiat oleśnicki w tej kadencji z rządowych funduszy pozyskał około 200 mil złotych na różne inwestycje w tym dla wielu małych gmin. Takie wsparcie finansowe i zrealizowane inwestycje pozwoliło wyrównać i dało szansę na ich dalszy rozwój.

Na zakończenie poseł Paweł Hreniak przypomniał o zbliżającej się inwestycji remontu oleśnickiego dworca kolejowego czy też zakończonych inwestycjach tj. budowy wschodniej obwodnicy, modernizacji starego szpitala czy też remontu kilku oleśnickich ulic.