Wernisaż wystawy „Zaproszenie na bal maskowy” w galerii MOKiS

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza do Galerii MOKiS, gdzie 13 stycznia 2024 o godz. 16 odbędzie się wernisaż wystawy „Zaproszenie na bal maskowy” autorstwa Joanny Tumiłowicz.

Dama z gronostajem przybyła do Oleśnicy

Jak przygotowała się na bal karnawałowy słynna Dama z gronostajem, zwana też Damą z łasiczką? Mamy dla niej odpowiednie nakrycie głowy i… Podobnie przybywa do Oleśnicy Stańczyk z obrazu Jana Matejki. Spotkamy też Witkacego z małżonką i Tamarę Łempicką w jej ulubionym samochodzie. Są królowie i książęta, a nawet papież i inni, a wszyscy wybierają się na bal karnawałowy w Polsce.

Wydarzenie artystyczne związane z najsłynniejszymi obrazami w historii malarstwa od XV wieku do współczesności. Zapraszamy do oglądania i zabawy w MOKiS w Oleśnicy. Artystka – plastyk Joanna Tumiłowicz chce was zaskoczyć i trochę rozbawić.

Joanna Tumiłowicz

Zdobyła wykształcenie matematyczne oraz muzyczne i w każdej z tych dziedzin posiada spory dorobek zawodowy. M.in. przez 18 lat pracowała w Filharmonii Narodowej. W 2013 roku dołączyła do tego dyplom magistra na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Rafała Strenta, Pracowni Projektowania Książki i Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego oraz aneks w Pracowni Struktur Wizualnych prof. Jacka Dyrzyńskiego. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, a w 2020 roku uzyskała stopień naukowy doktora sztuki. Ma na koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jest dwukrotną laureatką konkursu Grafika Warszawska, znalazła się też w gronie finalistów konkursu Nagroda Artystyczna Siemensa 2013. Jej prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Rosji, Japonii i we Włoszech.    Specjalizuje się w tradycyjnych technikach druku: linoryt, sucha igła, akwaforta, akwatinta, kolografia, miękki werniks, litografia, sitodruk. Uprawia rysunek,    malarstwo, haft i dzianinę artystyczną oraz fotografię. Jest także recenzentem muzycznym.

 

red./

źródło: MOKiS/

Horoskop

licznik odwiedzin

374109

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors