Weekend z turniejami o puchar „Świątecznego Karpia”

W miniony weekend w gminnej sali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono zawody kończące tegoroczne zmagania sportowe w gminie Oleśnica. Zgłoszone drużyny rywalizowały w turniejach o „Świątecznego Karpia” w „futsalu” seniorów oraz w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

W sobotnie popołudnie pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy futsalu. W turnieju wystartowało 8 reprezentacji, które swoje zmagania rozpoczęły w meczach grupowych, rozgrywanych systemem „każdy z każdym”. Zacięte i widowiskowe zmagania w grupach wygrały drużyny Boguszyce Osiedle, Cieśle, Dąbrowa oraz Młode Wilki. W emocjonującej rywalizacji finałowej najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Boguszyc Osiedla, która w meczu finałowym pokonała drużynę Dąbrowy 3:2. Miejsce trzecie wywalczyła drużyna Młodych Wilków zwyciężając w rzutach karnych 4:3 z drużyną z Cieśli.

Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Piotr Całkosiński oraz Mieczysław Głowaczewski. Niedzielne zmagania siatkarskie rozpoczęliśmy od turnieju kobiet. W świątecznej rywalizacji wystartowały 4 drużyny: Cieśle, Sokołowice, Świerzna oraz UKS Olimpik Wrocław. Najlepszą drużyną w cały turnieju okazała się reprezentacja Świerznej wygrywając wszystkie swoje mecze. Tuż za nimi na miejscu drugim zakończyła rozgrywki drużyna UKS Olimpik z Wrocławia, a miejsce trzecie wywalczyła drużyna z Sokołowic. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Cieśli. Kolejne sportowe emocje czekały nas podczas turnieju mężczyzn, w którym wystartowały 3 drużyny Cieśle, Poniatowice oraz Spalice.

Po rozegraniu wszystkich meczów zwycięzcami całego turnieju zostali zawodnicy z Poniatowic, wygrywając wszystkie swoje mecze, drugie miejsce przypadło reprezentantom Cieśli, a trzecie miejsce na podium zajęła drużyna Spalic. Zwycięskie drużyny w obu turniejach zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Jan Barański oraz Rafał Wolak.

 

źródło: OI/

Horoskop

licznik odwiedzin

312969

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors