Walentynkowy bieg charytatywny dla pogorzelców ze Zbytowej

Stowarzyszenie Cała Oleśnica Biega zaprasza na walentynkowy bieg charytatywny. W tym roku środki będą zbierane dla pogorzelców ze Zbytowej.

Jak co roku o tej samej porze w terminie zbliżonym do święta zakochanych organizujemy Walentynkowy Bieg Charytatywny pod hasłem "Po nowy dom". chcemy tym samym pomóc ludziom, którzy kilka tygodni temu doznali strasznej tragedii - stracili w pożarze cały swój dorobek życia- dom, który sami budowali z dobytkiem, gdyż nic nie udało się uratować.

Właściciel doznał oparzeń próbując w szoku coś ratować. Obecnie Pan Darek i Pani Zosia wraz z córkami mieszkają w domu rodzinnym pana Darka. Twierdzą, że nie załamali się tylko dlatego, że ludzka pomoc dodała im skrzydeł.

Otrzymali pierwszą falę pomocy - głównie odzież. Sąsiedzi i ludzie dobrej woli pomogli uprzątnąć zniszczenia, zapewnili nowy dach, okna instalację elektryczną i wiele więcej. Daleka droga jednak do doprowadzenia domu chociaż do stanu surowego.

Obecnie są potrzebne głównie pieniądze i materiały budowlane i wykończeniowe, by pan Darek wraz z chętnymi do pomocy mógł działać dalej. Bieg z sercem odbędzie się 19.02.2023 r. nad oleśnickimi stawami o godz. 11. Start na trasie 5 km. Pamiątkowe statuetki przewidziane dla Kobiet i mężczyzn open w biegu oraz 3 pierwsze miejsca open dla NW oraz Par.

link do zapisów

link do regulaminu

Wydarzeniu towarzyszyć będzie sprzedaż domowego ciasta, dlatego już dziś prosimy o upieczenie i dostarczenie a chętnych spacerowiczów i uczestników biegu do ich zakupu. Dochód z zapisów oraz sprzedaży ciast czy wrzutek do puszki trafia w całości do pokrzywdzonej wskutek pożaru rodziny ze Zbytowej.

źródło: Cała Oleśnica Biega/

Horoskop

licznik odwiedzin

386017
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors