Wakacyjne Kino Plenerowe już w ten weekend!

W sobotę 6 sierpnia o 20.30 na oleśnickim amfiteatrze kolejna, druga odsłona wakacyjnego kina plenerowego. Tym razem będzie to thriller Paula Schradera "Hazardzista" ze znanym z "Diuny" i "Scen.

O filmie:
Oscar Isaac w znakomitej, magnetyzującej roli w odurzającym, pełnym napięcia thrillerze.
Wciągająca od pierwszej minuty opowieść, która trzyma w napięciu niczym gra o najwyższą stawkę, to według prestiżowej organizacji National Board of Review jeden z najlepszych filmów 2021 roku.
William (Oscar Isaac) podróżuje po Stanach, jeżdżąc od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, nie ujawnia swojej tożsamości i obsesyjnie dba o to, by pod żadnym pozorem nie zostawiać po sobie śladów. Ma wszystko pod kontrolą, do momentu gdy w jednym z kasyn trafia na Cirka (Tye Sheridan), syna dawnego kolegi, z którym służył w armii. Chłopak zna nie tylko prawdziwe nazwisko Williama, ale też jego mroczną przeszłość. Gdy staje się jasne, że ich spotkanie nie jest przypadkowe, a Cirk chce, by William pomógł mu naprostować sprawy, które dotyczą ich obojga, mężczyzna zostaje zmuszony do podjęcia ryzykownej akcji.

"Hazardzista” to film w reżyserii nominowanego do Oscara Paula Schradera, scenarzysty kultowych produkcji „Taksówkarz” i „Wściekły byk” Martina Scorsese.

 

red./