W ten weekend odbędą się tegoroczne Dni Sycowa. Program wydarzeń.

Dni Sycowa 2023 odbędą się 20 i 21 maja 2023 na Stadionie Miejskim w Sycowie. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, między innymi bogatą ofertę gastronomiczną oraz wesołe miasteczko, które będzie już czynne od piątku (19 maja). Dni Sycowa to szeroki wybór Artystów i koncerty, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

SOBOTA - 20.05.2023 MIASTO MŁODYCH FESTIWAL, wystąpią:

STANISLAVV – Artysta młodego pokolenia, którego singiel „Pójdę już” ma prawie milion przesłuchań. Współpracował między innymi z Margaret (duet w utworze „Introwersje” z płyty Artystki Maggie Vision). Półfinalista The Voice of Poland 10. Artysta opublikował między innymi utwory: „22”, „Nie poróżni”, „The One”. Premierowy koncert Stanislavva tylko w Sycowie.

MAKS ŁAPIŃSKI – Artysta młodego pokolenia, znany z programu The Voice of Poland 9. Single Maksa „Lew” oraz „Na serio” są częstym gościem w rozgłośniach radiowych oraz stacjach telewizyjnych. Miesiąc temu Artysta ukazał trzeci singiel „Cold”.

MICHAŁ SZCZYGIEŁ - to czołowy wokalista młodego pokolenia na polskiej scenie pop. Zadebiutował w 2018 roku świetnie przyjętym singlem „Nic tu po mnie”, jednak największy rozgłos przyniósł mu wydany w 2020 r. utwór „Spontan”, który jak dotąd zyskał status podwójnej platynowej płyty. W czerwcu 2021 r. ukazał się debiutancki album Michała zatytułowany „Tak jak chcę”. Latem 2022 r. Michał powrócił na szczyty radiowych list przebojów w całej Polsce z hitowym singlem „Adrenalina”,po raz kolejny udowadniając, że dynamiczne, popowe produkcje to jego żywioł. Dwa tygodnie temu Artysta powrócił z singlem "Sam sobie wziął", który szturmuje listy przebojów.

O.S.T.R. - muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od ponad 20 lat konsekwentnie podąża wraz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 26 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 10 platynowych i 7 złotych płyt, w tym dwóch podwójnie i jednej potrójnie platynowej. Pięciokrotny laureat Fryderyka - Nagrody Akademii Fonograficznej. Od 1999 roku w jednej nieustającej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Jego płyty, wydawane z rozmachem, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia sprzedaży OLIS. 12 kwietnia ukazała się najnowsza płyta Artysty „Diaporama”, płytę zwiastuje utwór „FLAM”.

NIEDZIELA - 21.05.2023 MIASTO KULTURY I POKOLEŃ, wystąpią:

TERESA WERNER – Wokalistka, znana z przebojów „Dałabym Ci dała”, „Miłość jest piękna”, „Kocham swoje morze”, „Szczęśliwi we dwoje” czy „Miłość to nie zabawa”. Zadebiutowała w wieku 16 lat w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”. W 2013 roku Wokalistka została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wokalistka ma na swoim koncie 6 płyt, ostatnia to „Sekret miłości” z 2020 roku.

LADY PANK – Legendarny Polski zespół rockowy założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, które już od 40 lat króluje na polskiej scenie muzycznej. Przeboje: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia tańcz”, „Mała Lady Punk”, „Zamki na piasku”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Sztuka latania”, „Fabryka Małp”, „Wciąż bardziej obcy”, „Vademecum Skauta”, „Zostawcie Titanica”, „Marchewkowe pole”, „Tacy sami”, „Na co komu dziś” „7-me niebo nienawiści”, „Młode orły”, „Strach się bać” czy „Stacja Warszawa” na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy. Podczas 40-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności czyniąc Lady Pank jedną z największych legend polskiego rocka. W 2022 roku ukazał się nowy album zespołu „MTV Unplugged”. Koncerty Lady Pank to dwugodzinne show, złożone z samych przebojów znanych wszystkim od ponad trzech dekad.
Dodatkowym akcentem tego dnia będą występy lokalnych Artystów.

LOKALNI ARTYŚCI DLA KRAWCZYKA - to specjalnie przygotowany koncert na Dni Sycowa 2023, który odda hołd Krzysztofowi Krawczykowi, który wielokrotnie wyprzedawał koncerty w Sycowie. Publiczność będzie mogła usłyszeć największe utwory Artysty, jak i również te mniej znane perełki.

TRZY/CZWARTE - młodzieżowy zespół działający przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie zabierze publiczność w muzyczną podróż, zaprezentuje nam twórczość: Obywatela GC, Sistars, Kultu czy Kaśki Sochackiej.

PROGRAMY ARTYSTYCZNE - podczas niedzielnego wydarzenia wystąpią w programach artystycznych:
Warsztat Terapii Zajęciowej w Sycowie, zespół Sycowiacy, zespół Zawadiacy, Centrum Kultury w Sycowie, placówki oświatowe, cheerleaderki APS.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
20.05.2023 - godz. 12:00 Stihl Timbersports Polish Trophy 2023 (Park Miejski w Sycowie)

red./

źródło: GCK w Sycowie/

Horoskop

licznik odwiedzin

337966

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors