Uwaga na niskie temperatury! Nie bądźmy obojętni

W związku ze zbliżającym się okresem niskich temperatur, pragniemy uniknąć sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku na wskutek wychłodzenia organizmu.

W okresie zimowym dochodzi do znacznych spadków temperatur, które mogą stwarzać zagrożenie dla życia, zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Zagrożenie to dotyczy również osób nietrzeźwych przebywających na dworze, bądź w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach. Funkcjonariusze KPP Oleśnica w ramach działań ZIMA 2021/2022 na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Kontrolują dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe. W trakcie czynności osobom potrzebującym policjanci udzielą informacji, a także pomagają w dotarciu do placówek wspierających osoby bezdomne oraz inne osoby wymagające opieki. Funkcjonariusze również współpracują z pracownikami MOPS Oleśnica, którzy wraz z policjantami sprawdzają miejsca w których przebywają osoby bezdomne, samotne.

Apelujemy o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy! Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy ludzkie życie. Sami również starajmy okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku do tych ludzi, którzy tej pomocy potrzebują.

 

źródło: KPP Oleśnica