Umowa na Łukanowską i Stawową w Oleśnicy została podpisana

Umowa na realizację inwestycji polegającej na przebudowie ul. Łukanowskiej i Stawowej w Oleśnicy (etap 2 i 3) oficjalnie została dziś podpisana w Starostwie.

Inwestora, czyli Powiat Oleśnicki, reprezentowali: starosta Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Grzegorz Cipyk oraz naczelnik Wydziału Rozwoju, Zamówień Publicznych i Promocji Powiatu Grzegorz Dąbrowski. W imieniu wykonawcy, firmy Berger Bau, umowę podpisał Grzegorz Serafin.

W ramach przebudowy ul. Łukanowskiej i Stawowej zostanie wykonane około 1210 m nowej konstrukcji jezdni, a ponadto ciąg pieszo-rowerowy, chodnik i kanalizacja deszczowa. Firma Berger Bau zadanie zrealizuje za 6 994 313,99 zł. Ma na to 10 miesięcy.

Dla przypomnienia, jest to jedna z trzech inwestycji, na które Powiat Oleśnicki pozyskał wsparcie finansowe w ramach I edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. Powiatowy samorząd złożył trzy wnioski i na wszystkie trzy uzyskał dofinansowanie, na łączną kwotę 11 979 500 zł.

 

red.