Ukradł paliwo, był poszukiwany w końcu wpadł w ręce policjantów

Policjanci Wydziału Prewencji ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa z jednej ze stacji paliw na terenie Oleśnicy.

W trakcie zatrzymania okazało się, że 36 - letni mieszkaniec naszego powiatu był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji w trakcie pełnionej służby otrzymali dyspozycję od dyżurnego że na jednej z stacji paliw na terenie miasta Oleśnica doszło do kradzieży paliwa. Policjanci przybyli na miejsce ustalili, że pojazd zarejestrowany na kamerach monitoringu posiada tablice rejestracyjne nie należące do tego pojazdu. Przeglądając monitoring z momentu kradzieży, na pojeździe zauważyli logo jednej z firm z terenu powiatu oleśnickiego. Policjanci skontaktowali się z właścicielem firmy, który oświadczył, że parę dni temu pożyczył pojazd mężczyźnie nie wie gdzie znajduje się teraz ten pojazd ale może to ustalić bo w samochodzie znajduje się GPS. W chwili uzyskania informacji zwrotnej od właściciela pojazdu o miejscu gdzie prawdopodobnie znajduje się pojazd policjanci niezwłocznie udali się we wskazany rejon. Po krótkiej penetracji ulic zauważyli poszukiwany pojazd na jednej z myjni samochodowej i szybko podjęli czynności dążące do zatrzymania kierującego. W trakcie czynności na miejscu okazało się, że sprawca kradzieży paliwa na kwotę ponad 400 zł jest zarejestrowany w systemie policyjnym jako osoba poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu. Mieszkaniec naszego powiatu przyznał się do popełnienia wykroczenia - informuje oleśnicka policja.

Policjanci ujawnili w pojeździe drugie tablice rejestracyjne, które mężczyzna wykorzystał do kradzieży paliwa na innej stacji benzynowej na terenie powiatu oleśnickiego. Sprawca kradzieży odpowie za swoje czyny przed Sądem.

 

red. 

źródło: KPP Oleśnica