Tytuł Złotej Szkoły NBP dla ZSP w Twardogórze

Za nami gala III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Złote Szkoły NBP. W gronie wyróżnionych znalazło się Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Twardogórze, które swój debiut w projekcie zwieńczyło II miejscem w kategorii „debata”.

To ogromny sukces, albowiem w III edycji rywalizowało aż 406 szkół. Placówki te przeprowadziły w sumie 6337 lekcji z ekonomią, debat szkolnych i warsztatów uczniowskich na temat „Poznajemy bank centralny”, w których wzięło udział łącznie 173 530 uczestników. W III edycji tytuł „Złotej Szkoły NBP” zdobyło 138 szkół ponadpodstawowych.

ZSP w Twardogórze otrzymał nagrodę pieniężną w kwocie 8000 zł. Tytuł Złotej Szkoły NBP szkoła zdobyła dzięki pracy wielu osób. Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej stworzyli: Julia Dwornikowska - 4TR, Sandra Kołodziej - 4TR, Olga Mikuła - 4TR, Mateusz Misiarz - 4TR, Julia Muzyka - 4TRg, Agata Grzesiak - 4TRg, Oliwia Kamińska - 3TR, Adrianna Dembska - 3TR, Mateusz Szczepaniak - 3TR, Jakub Adamowski - 2TR.
Do pracy w projekcie włączyli się również: Paweł Brocki - 4TR, Szymon Zioło - 4TR, Brajan Sieroń - 4TRg, Maksym Gawłowski - 2TR. Koordynatorzy projektu: Dominika Krawczyk, Marta Janic.

Szkoła składa wszystkim uczniom i pracownikom serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i ogrom pracy włożonej w realizację projektu. Specjalne podziękowania kieruje również do ekspertów, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie do nagrodzonej debaty.

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych. ldeą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/