Twardogórski bieg przełajowy. Podsumowanie GOSiR-u

543 uczestników w II Biegu Przełajowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra pod patronatem Nadleśniczego Nadleśnictwa Oleśnica Śląska oraz Grand Prix DZLA.

Bardzo udana impreza, na trudnych trasach crossowych wokół Placu Zabaw przy ogródkach działkowych cieszyła się sporą frekwencją. Najwięcej uczestników stanęło na starcie w najmłodszych grupach przedszkolaków, klas I-IV (ponad 300-u) oraz w biegu open (61). W biegach najmłodszych uczestników wszyscy, którzy ukończyli na mecie otrzymywali pamiątkowe medale. Dla wszystkich uczestników po biegu czekał ciepły posiłek lub herbata z jabłkiem oraz ognisko.

Twardogórskie Biegi w kategoriach od U14 do U20 zainaugurowały cykl GRAND PRIX Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki w biegach przełajowych, których kolejne edycje odbędą się w Olszynie Lubańskiej, Wrocławiu, Lubinie i Szklarskiej Porębie. Zawodnicy od 12-go roku życia do juniorów rywalizowali na pętli kilometrowej. Młodzicy pokonywali ją dwukrotnie, a juniorzy trzy. Trasa była bardzo wymagająca, o dużej różnicy wzniesień i tylko niewielki jej odcinek przebiegał po płaskim terenie.

Najdłuższy dystans 8 km rozgrywany był w biegu open na pętli 2 km i fragmentami biegła drogami przez ogródki działkowe. We wszystkich biegach Grand Prix oraz open prowadzony był pomiar elektroniczny, który można było na bieżąco śledzić online lub na tablicy elektronicznej na miejscu.

Z mieszkańców Gminy Twardogóra na najwyższym miejscu podium w swoich biegach stanęli Pola Maciejewska (2015 i mł- 300m), Jasmina Rumniak (2013-14- 300m), Jakub Grabowski (2013-14- 300m), Martyna Dżugaj i Kajetan Matusiak (oboje 2009-10- 1000m). W biegu open tuż za podium, na czwartej pozycji uplasował się Krzysztof Górecki.

źródło: GOSiR Twardogóra/