Tu giną ludzie. Będą zmiany na przejeździe dla rowerzystów w Oleśnicy

Powraca problem związany z przejazdem dla rowerzystów przy ul. Krzywoustego w Oleśnicy. W niedługim odstępie czasu doszło tam do kilku poważnych zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów.  Oleśniccy drogowcy zapowiadają zmiany, które mają poprawić ich bezpieczeństwo.

Sprawa dotyczy przejazdu dla rowerzystów przy ul. Krzywoustego w Oleśnicy (przy skrzyżowaniu Krzywoustego z Lotniczą).

Rozwiązaniem byłoby ustawienie po obu stronach płotków, które ograniczałyby przejazd rowerzystów – uważa radny Jacek Malczewski. – Zatrzymanie przed ulicą ograniczyłoby możliwość wypadków z udziałem rowerzystów.

Przypomnijmy, że właśnie w tym miejscu kilka lat temu zginęła starsza rowerzystka. 72-latka wyjechała ze ścieżki rowerowej wprost pod koła samochodu. Zmarła na miejscu. W październiku 2022 roku w tym samym miejscu osobówka potrąciła 25-letniego rowerzystę. Jego stan był ciężki.

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy został przygotowany projekt stałej organizacji ruchu, który zakłada ograniczenie prędkości rowerzystów dojeżdżających do przejazdu. W tym miejscu powstaną tzw. szykany U12-a, czyli barierki rurowe, które zostaną zamontowane po obu stronach przejazdu rowerowego.

Aby poprawić widoczność drogowcy zamienią też istniejące znaki D G-a na takie same, tyle że na tle folii pryzmatycznej odblaskowo-fluorestencyjnej żółto-zielonej. Dodatkowo pojawią się znaki ostrzegawcze A-24.

Jak informuje zarządca drogi -zmiany mają być wprowadzone jeszcze w tym miesiącu.

 

red./

Horoskop

licznik odwiedzin

336249

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
nowinkiolesnickie.pl – Dostarcza lokalne informacje z powiatu oleśnickiego jak również patronuje medialnie wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy, koncerty itp. Na naszym portalu, możesz umieścić swoją reklamę kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub powiadomić nas o bulwersującej Cię sprawie. | Magazine 7 by AF themes.