Trzecie miejsce Mai Kołodziej na chodziarskich mistrzostwach

W niedzielę na stadionie im. Zygmunta Szelesta w Warszawie na odbyły się ogólnopolskie zawody w chodzie sportowym. W kategorii U14 wystartowała zawodniczka Akademii Sportu Run4fun Oleśnica Maja Kołodziej.

Maja Kołodziej to na co dzień uczennica szkoły podstawowej nr 3 w Oleśnicy. Młoda lekkoatletka zmagała się z konkurentami oraz dystansem 1000m.

Maja zaliczyła świetny debiut na tej odległości i zajęła 3 MIEJSCE z czasem 6:16s. Podopieczna trenera Grzegorza Krzaka z każdym startem osiąga progres wynikowy i uzyskuje nowe rekordy życiowe.

Podczas chodziarskiej imprezy rozegrano pierwszy w historii sprawdzian chodziarski na dystansie 2 x 10 000 metrów. Chód etapowy 2 x 10 000 metrów miał być dla zawodników symulacją startu w nowej konkurencji olimpijskiej, czyli chodziarskiej sztafecie na dystansie maratońskim. Po pierwszej części chodu, czyli 10 000 metrów zaplanowano 43 minuty przerwy. Do próby przystąpiła trójka czołowych polskich zawodników - Jakub Jelonek, Maher Ben Hlima oraz Artur Brzozowski.

Mogli oni sprawdzić jak będzie zachowywał się ich organizm w tej nietypowej rywalizacji oraz dodatkowo zawalczyć o przepustki do startu w reprezentacji Polski podczas drużynowych mistrzostw świata, które będą imprezą kwalifikacyjną do igrzysk w Paryżu. Wszyscy trzej panowie wypełnili minimum na mistrzostwa świata.

red./

źródło: Akademia Sportu Run4fun Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

374223

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors