Tropem Wilczym. Zapisy na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ruszyły zapisy na wydarzenie "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Start i meta zlokalizowane będą na zamkowym dziedzińcu.

Bieg jest ogólnopolskim projektem warszawskiej Fundacji Wolność i Demokracja, która przy współpracy z organizatorami lokalnymi angażuje się w organizację wydarzenia w miastach i miasteczkach całej Polski oraz poza jej granicami. Bieg odbędzie się w niedzielę 6 marca 2022 roku ze startem i metą na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich. Data wydarzenia została wyznaczona przez głównego organizatora a więc przez Fundację Wolność i Demokracja po konsultacjach ze sztabem kryzysowym, sanepidem oraz organizacjami rządowymi.

W związku z panująca sytuacją epidemiologiczną w kraju i na Świecie bieg może dojść do skutku w zmienionej formule, z tradycyjnego biegu może się odbyć w formie biegu wirtualnego. Każdy zapisany i opłacony zawodnik otrzyma pełen pakiet startowy wraz z numerem startowym i na podstawie podesłanego wyniku z danego dystansu zostanie sklasyfikowany w wynikach oraz otrzyma pamiątkowy medal. Ponadto trzy najlepsze osoby z danego biegu (kobiety i mężczyźni osobno) otrzymają pamiątkowe puchary.

W związku z niepewną sytuacją w kraju i na świecie związaną z pandemią koronawirusa Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica zobowiązuje się do zwrócenia niewykorzystanej kwoty dotacji w przypadku nieodbycia się biegu w tradycyjnej formule. W związku z możliwością zmiany formuły biegu na bieg wirtualny organizator lokalny (KB Szerszeń Oleśnica) musi ponieść koszty związane z organizacją wydarzenia. Obsługa i prowadzenie zapisów, pakiety startowe, ubezpieczenie, nagrody dla najlepszych.

Bieg zostanie zorganizowany z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz zachowaniem rygoru sanitarnego, który będzie obowiązywał. Teren dziedzińca zamku będzie udostępniony tylko i wyłącznie zawodnikom oraz mediom, widzowie, kibice oraz osoby towarzyszące zawodników będą musiały pozostać poza terenem dziedzińca zachowując dystans społeczny.

LINK DO ZAPISÓW: TUTAJ

źródło: KB Szerszeń Oleśnica