TROPEM WILCZYM. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – XI edycja

5 marca 2023 r. odbędzie się X edycja biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” ( po raz VIII w Oleśnicy). Organizatorzy przygotowali 100 pakietów startowych. Start i meta tradycyjnie na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich.

Bieg ma na celu przybliżenie historii i uczczenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944- 1963. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Fundacje Wolność i Demokracja, które odbędzie się jednocześnie w około 360 polskich miastach a także poza granicami kraju, łącznie pobiegnie ponad 75 000 biegaczy.
Rywalizacja sportowa zawodników na trasie asfaltowo-szutrowej częściowo poprowadzona alejkami parku odbędzie się na następujących dystansach:
- 800m - Bieg Dzieci. - start godz.11:00
- 1963m – Bieg Pamięci oraz rywalizacja zawodników Nordic Walking (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek), start godz.11:30
- 5km- Bieg Główny- start godz.12:00
Dla najlepszych zawodników czekają puchary, a dla wszystkich medale oraz atrakcyjne pakiety startowe.
W związku z panującym stanem pandemii koronawirusa podczas wydarzenie nie będzie posiłku, szatni a teren zamku (dziedzińca) dostępny będzie tylko i wyłącznie dla startujących zawodników.
Współorganizatorzy: Fundacji Wolność i Demokracja, Miasto Oleśnica, Zamek Książąt Oleśnickich, Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Oleśnicy
Zapisy: LINK
źródło: KB Szerszeń Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

385966
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors