To największa powiatowa inwestycja drogowa w gminie Dziadowa Kłoda

Od Dziadowej Kłody do Dalborowic jedzie się dziś jak po maśle. Właśnie zakończyła się przebudowa tego 6-kilometrowego odcinka, którą Powiat zrealizował za ponad 4,5 mln zł.

W uroczystym odbiorze inwestycji uczestniczyli m.in. starosta Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, członek Zarządu Powiatu Czesław Teleszko, przewodniczący Komisji Infrastruktury i Bezpieczeństwa Rady Powiatu Marcin Gręda, radny powiatowy Józef Szmaj, dyrektor ZDP Grzegorz Cipyk, inspektor ds. inwestycji drogowych w ZDP Danuta Strojny, wójt gminy Dziadowa Kłoda Robert Fryt, wicewójt Irena Małecka, sołtys Dalborowic Barbara Wnuk i inni samorządowcy z gminy Dziadowa Kłoda oraz przedstawiciele wykonawcy.

– To największa powiatowa inwestycja drogowa w gminie Dziadowa Kłoda. W historii lokalnych samorządów jeszcze tak dużej nie było – podkreślił starosta Sławomir Kapica, zwracając uwagę na fakt, że w tym roku gmina Dziadowa Kłoda mogła liczyć na rekordowe wsparcie ze strony Powiatu. – W październiku uczestniczyliśmy w odbiorze chodnika wraz z kanalizacją deszczową przy ul. Słonecznej za ponad 800 000 zł – nadmienił Sławomir Kapica.
Wicestarosta Stanisław Stępień podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji zadania, a następnie przypomniał, że inwestycję tę trudno by było wykonać bez dofinansowania rządowego. – Z wyremontowanej drogi najbardziej się cieszą mieszkańcy i to jest dla nas najważniejsze – dodał wicestarosta.

Łącznie około 7,2 km
Droga powiatowa 1500D została przebudowana na odcinku 6021 m od Dziadowej Kłody do Dalborowic. W ramach zadania w Dalborowicach powstał też chodnik o długości 1,2 km. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości 2 850 000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wsparcie gminy Dziadowa Kłoda wyniosło 200 000 zł. Całkowita wartość inwestycji to 4 536 677 zł. Wykonawcą była firma Strabag.
Dla przypomnienia, w maju 2020 r. w Dalborowicach został oddany odcinek o długości 1170 m, który kosztował 1 554 028 zł. Wówczas inwestycja została dofinansowana kwotą 880 796,77 zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

337980

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors