„Talent i praca – to się opłaca!”. Konferencja na zamku w Oleśnicy

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy byli organizatorami konferencji „Talent i praca – to  się opłaca!”, która odbyła się 18 października na Zamku Książąt Oleśnickich, w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

O tym, jak talent przekłada się na codzienność opowiedzieli: Grzegorz Biernat – przedsiębiorca dbający o oprawę muzyczną wydarzeń, Kinga Handzlik – przedsiębiorcza kobieta w świecie sportu, Natalia Sobiegraj – właścicielka Pracowni Cukierniczej Prima Tort  w Oleśnicy, Michał Kalcowski – tancerz, choreograf, model, wykładowca, trener oraz Jadwiga i Karolina Kalcowskie – instruktorki tańca w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy.

Samorząd Powiatu Oleśnickiego reprezentowali: starosta Sławomir Kapica, przewodniczący Rady Powiatu Adam Horbacz, wicestarosta Stanisław Stępień, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Renata Wojciechowska oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Małgorzata Iwańska.

Podczas konferencji goście mieli okazję podziwiać występy taneczne i wokalne. Swój talent wyśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich - Cezary Wiśniewski (kl. 4a), Martyna Bień (kl. 6b), Hanna Bobowska (kl. 6c). Opiekunem wokalistów są Agnieszka i Bernard Pyczkowscy. Zdolności taneczne zaprezentowały trzy pokolenia - Klub Seniora z Bierutowa, Tańczące Mamy i Przedszkolaki- Rozrabiaki, którzy szlifują swoje umiejętności pod fachowym okiem Jagody Kalcowskiej.

Koordynatorami projektu byli: Renata Marmajewska – dyrektor PCEiK w Oleśnicy, Waldemar Grzędziak – dyrektor PUP w Oleśnicy, Przemysław Wróbel – dyrektor CKiW OHP w Oleśnicy oraz Ryszarda Wiśniewska-Paluch – doradca metodyczny PCEiK w Oleśnicy, Ewelina Wieczorek i Elwira Broszczakowska.

Uczestnicy Konferencji mieli również okazję obejrzeć  wystawę prac plastycznych wykonanych przez młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnicy oraz z PCEiK-u w Oleśnicy.

 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

383154

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors