Szybki dojazd nad morze – rusza nowe połączenie Kolei Dolnośląskich

Z Zielonej Góry nad morze od soboty (24 czerwca) będzie można się dostać pociągiem w niecałe 3,5 godziny. Rusza nowe wakacyjne połączenie Kolei Dolnośląskich na trasie Wrocław Główny – Świnoujście. Pociąg KD Premium Nadmorski będzie kursował w letnie weekendy do 27 sierpnia.

To najszybsze bezpośrednie rozkładowe połączenie na odcinku Wrocław – Świnoujście, zajmuje 5,5 godziny.

–  Zapraszam do skorzystania z oferty wakacyjnej. Niewiele ponad 3 godziny do Świnoujścia, wydaje mi się, że lepszą ofertę trudno będzie znaleźć. Zapraszamy w każdy weekend wakacyjny aż do końca sierpnia pociąg Kolei Dolnośląskich z Wrocławia, przez Zieloną Górę do Szczecina i Świnoujścia. Wyjazd w sobotę i powrót w niedzielę tym, stojącym za mną nowym pociągiem Kolei Dolnośląskich – zachęca Tymoteusz Myrda, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Pociąg Kolei Dolnośląskich będzie kursował w letnie weekendy oraz w święto obchodzone 15 sierpnia. Z Wrocławia nad morze wyruszy w każdą sobotę o godzinie 5:40, zatrzyma się w Zielonej Górze o 7.59 i przyjedzie do Świnoujścia o 11:10. Powrót w każdą niedzielę analogicznie, w godzinach 16:40-22:07 (Zielona Góra - 20:02). Premium Nadmorski po starcie z Wrocławia Głównego zatrzymuje się kolejno na stacjach: Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście.

– To wyczekiwane przez mieszkańców zarówno Dolnego Śląska, jak i woj. lubuskiego połączenie, zapewniające szybkie i bezpośrednie dotarcie nad morze – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Dla Kolei Dolnośląskich to kolejny krok w rozwoju oferty spółki, a dla podróżnych atrakcyjna i ekologiczna alternatywa wobec tradycyjnych środków transportu, takich jak samochody czy busy.

W pociągu obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Bilet normalny w relacji Wrocław Główny – Świnoujście kosztuje 79 zł, w relacji Zielona Góra – Świnoujście – 69 zł. Za dodatkową opłatą można zabrać ze sobą rower.

Bilety do kupienia m.in. przez platformę Koleo, gdzie można też nadać bagaż, by czekał na docelowym miejscu pobytu. W tym celu należy skorzystać z usługi Bambetle+, która pojawi się automatycznie na platformie Koleo po wybraniu połączenia. Szczegóły na stronie: www.magazyn.koleo.pl/bambetle-plus/

Więcej informacji o nowym połączeniu wraz z rozkładem jazdy TUTAJ

 

red./

źródło: UMWD/

Horoskop

licznik odwiedzin

370506

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors