Szczęśliwy finał poszukiwań grzybiarza. Komunikat policji

Zbliża się sezon wysypu grzybów w lesie, zatem zwiększy się ilość osób zainteresowanych grzybobraniem. Wczoraj na tereny leśne naszego powiatu przyjechała grupa grzybiarzy. Niestety jedna osoba oddaliła się od grupy i nie powróciła do miejsca, w którym znajdował się samochód i nie odbierała telefonu.

Wczoraj około godziny 18 na stanowisko kierowania policji wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonej córki, informujące o braku kontaktu z jej tatą, który przyjechał na grzyby do lasu na terenie powiatu oleśnickiego. Z uwagi na fakt, że zbliżała się pora dnia, w której zaczynało roić się ciemno, na miejsce pilnie zostało skierowanych kilka patroli policyjnych.

Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli przeszukiwanie lasów za zaginionym mężczyzną. Po godzinie od otrzymanego zgłoszenia jeden z patroli odnalazł 59-latka. Mężczyzna oświadczył policjantom, że wcale się nie zgubił, a telefonu nie odbierał dlatego, że od zawsze ma zasadę nieodbierania nieznanych i niezapisanych numerów telefonu.

Apelujemy o rozwagę podczas wypraw do lasu. Pamiętajmy, aby samotnie nie wybierać się do lasu i informować najbliższych, gdzie się wybieramy. Zabierajmy ze sobą naładowany telefon komórkowy i odbierajmy go gdy ktoś próbuje się z nami skontaktować. Idąc do lasu, ubierajmy się w wyraziste, jaskrawe kolory, a najlepiej zabierzmy ze sobą kamizelkę odblaskową. Jeśli przyjmujemy jakieś leki, pamiętajmy, aby je zabrać.

 

red./

źródło: KPP Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

313174

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors