Sytuacja finansowa oleśnickiego zespołu szpitali? Wstępne prognozy starostwa

Wicestarosta Stanisław Stępień przedstawił prognozy finansowe w Powiatowym Zespole Szpitali z siedzibą w Oleśnicy.  Sytuacja finansowa zespołu placówek wydaje się znacząco poprawiać.

Powiatowy Zespół Szpitali z siedzibą w Oleśnicy znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, gdy za 2022 rok zanotował stratę netto w wysokości 6,3 mln złotych. Między innymi przez to w kwietniu zarząd powiatu odwołał dyrektora Przemysława Magierę, a jego miejsce zajęła Agnieszka Cholewińska.

Według wstępnych prognoz, o których poinformował wicestarosta, 2023 rok może być zdecydowanie lepszy dla placówki pod tym względem.

- Bardzo niekorzystny wynik finansowy za rok 2022 to już jest przeszłość dla naszego szpitala. Aktualnie sytuacja finansowa jest pod kontrolą. Wynik finansowy powinien być z lekkim minusem. Na dzień dzisiejszy nie chcę jeszcze się wypowiadać, jaki będzie wynik końcowy, ponieważ nie mamy jeszcze raportu za grudzień i będzie również badany bilans. Ale minęło zagrożenie finansowe - jak informuje wicestarosta Stanisław Stępień.

W ocenie samorządowca, na polepszenie sytuacji placówki medycznej wpłynęło kilka czynników.

- W ostatnich miesiącach zostały wdrożone działania oszczędnościowe. Odwołaliśmy poprzedniego dyrektora. Dyrektorem szpitala została pani Agnieszka Cholewińska. Unormowała sytuację finansową, przyjrzała się pewnym kosztom, zracjonalizowała te koszty. Postaraliśmy się również o kolejny stopień referencyjności, co zwiększa nam finansowanie środków z NFZ-u na położnictwo i neonatologię - podkreślił wicestarosta S. Stępień.

Nadzieją na kolejne pozytywne zmiany, które wpłyną na sytuację w Powiatowym Zespole Szpitali będą środki finansowe w wysokości 2,8 mln zł, które to nadal oczekują na wypłatę przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeśli tylko zostaną one zaksięgowane na koncie placówki bilans finansowy z pewnością będzie dodatni.

 

red./

źródło: mojaolesnica.pl/; wicestarosta Stanisław Stępień/

Horoskop

licznik odwiedzin

374219

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors