System rowerów miejskich w Oleśnicy kończy sezon

Jazda na rowerze to aktywność, która przynosi wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Niezależnie od wieku czy formy fizycznej, każdy może skorzystać z tego sympatycznego i ekologicznego sposobu transportu. Regularne korzystanie z rowerów nie tylko poprawia kondycję fizyczną i wzmacnia serce, ale także korzystnie wpływa na psychikę. Wiemy to doskonale, dlatego w Oleśnicy dawno postawiliśmy na ten sposób komunikacji miejskiej skierowany do mieszkańców.

System rowerów miejskich cieszył się dużym zainteresowaniem również w tym roku. Nic dziwnego, bo to świetne rozwiązanie na szybkie przemieszczanie się po mieście za niewielkie pieniądze. Nadszedł jednak czas jesienno-zimowy, a wraz z nim 2 listopada o godzinie 24.00 przestał działać rowerowy system. Wyłączona jest również aplikacja, dlatego prośba do mieszkańców miasta, aby po tym czasie nie korzystali z rowerów i nie wypinali ich ze stacji. System przyda się nam w przyszłym roku, kiedy to ponownie ruszy wiosną 2024 roku.

A jak Oleśniczanie korzystali z rowerów w tym roku? Poniżej garść informacji:

Łączna liczba przejazdów - 11 284
Łączny czas przejazdów - 4 303:17
Łączny dystans - 27 239, 52 km
Warto zaznaczyć, że w minionym roku system został rozbudowany o dwie nowe stacje - na ul. Wileńskiej i przy Szkole Podstawowej Nr 8. 2 lata temu nowością było wprowadzenie rowerów dla dzieci (4 szt.), a także powiększenie ilości tych dla dorosłych o 10 stzuk (łącznie było ich 50).

W kwietniu burmistrz podpisał umowę kontynuująca w Oleśnicy system rowerów miejskich. Będą one do dyspozycji mieszkańców na kolejne 3 lata.

Podziękowania należą się operatorowi - konsorcjum firm: Orange Polska S.A. i Roovee S.A . - za dobrą współpracę i sprawną obsługę systemu.

 

red./

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

383173

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors