Symboliczne otwarcie Centrum Dystrybucyjnym Lidla w Dobroszycach

W Centrum Dystrybucyjnym firmy Lidl 25.07.2022 odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, w której udział wzięli m.in. reprezentanci sieci Lidl i wykonawcy tej inwestycji, przedstawiciele naszego samorządu, w tym wójt Gminy Dobroszyce Artur Ciosek, przewodniczący Rady Gminy Dobroszyce Dariusz Palma oraz zaproszeni goście współpracujący i zaangażowani w proces inwestycyjny budowy centrum.

Zawieszenie wiechy to wydarzenie symboliczne, oznaczające osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego budynku. Uruchomienie centrum logistycznego nastąpi niebawem. W trakcie uroczystości, po licznych przemówieniach i poświęceniu budynku, przybyli goście mieli okazję zwiedzić ten imponujący obiekt, w tym pomieszczenia magazynowe. Spotkanie zakończył poczęstunek dla zgromadzonych gości. To duże wyróżnienie, że tak rozwinięta sieć z branży handlowej, spośród 2 500 gmin w Polsce, wybiera właśnie naszą gminę. Decyzja marki to wielka szansa dla gminy Dobroszyce. Dzięki tej inwestycji do budżetu Gminy wpłyną dodatkowe dochody z podatku. To 300 nowych, stabilnych miejsc pracy, a także wzrost atrakcyjność lokalizacji dla innych przedsiębiorców, np. dla firm świadczących usługi spedycyjne, sprzątające czy też gastronomiczne - informuje Urząd Gminy Dobroszyce.

Centrum Dystrybucji w Dobroszycach szybko wpisało się w krajobraz naszego otoczenia. Niedawno w okolicy inwestycji posiano, jedną z największych w Polsce, łąkę kwietną, która nie tylko będzie cieszyć oko, ale przede wszystkim będzie stanowić cenne otoczenie dla pszczół, motyli i innych owadów.

 

źródło: LIDL/