Sycowski rynek po przebudowie. Tak będzie się prezentował

Sycowski magistrat pokazał wizualizacje rynku po przebudowie.

Urzędnicy poinformowali, że trwają zaawansowane prace nad przygotowywaniem niezbędnej dokumentacji projektowej, która posłuży do modernizacji zabytkowego centrum Sycowa.

– Ustalamy też ostatnie szczegóły z konserwatorem i pozwoleniem na budowę – poinformowali. – Powstaną na nim nowe drogi, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Zmodernizowana zostanie całkowicie infrastruktura wodno-kanalizacyjna, oświetlenie nie tylko będzie przebudowane, ale lampy zyskają zabytkowy charakter. Sam rynek będzie nawiązywał do historycznego wykończenia, ale będzie miał również w sobie nowoczesność.


W samym centrum stanie multimedialna fontanna, która będzie budziła zachwyt nie tylko mieszkańców, ale i turystów. Ci zaś będą mogli autobusem dojechać do samego centrum, bo będą tutaj dwa przystanki.

Koszt inwestycji to 22 mln zł, które pochodzą m.in. z rządowego programu „Polski Ład”. Pieniądze są już zabezpieczone w budżecie gminy na następne lata. – Zakończenie inwestycji 100-lecia w historii Sycowa planujemy w pierwszej połowie 2025 roku – informuje burmistrz Sycowa Dariusz Maniak. – Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej i akceptacji dokumentacji przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

źródło: UMiG Syców/