Świąteczne premie już we wrześniu? W Orlenie nie kryją zaskoczenia

Bożonarodzeniowa premia dla pracowników Orlenu we wrześniu? Jak donosi "Gazeta Wyborcza", koncern już teraz wypłacił zatrudnionym świąteczne nagrody w kwocie 6 tysięcy złotych na osobę.

- Wszyscy w naszym dziale się ucieszyli. Byliśmy tylko zaskoczeni, że to premia w związku z Bożym Narodzeniem - mówi "Wyborczej" osoba zatrudniona w stołecznych strukturach Orlenu. Według doniesień dziennika, kwota bożonarodzeniowych nagród do tej pory wynosiła 1,5 tys. zł, a komunikat o przyznaniu premii pojawiał się dopiero pod koniec roku, przed świętami. Tym razem - jak czytamy - mowa o 6 tys. zł i to już we wrześniu.

Przyśpieszone nagrody dla pracowników Orlenu?
"Wypłata jednorazowych nagród świątecznych wynika wprost z porozumienia płacowego zawartego w lutym 2023 r. i jest efektem rozmów prowadzonych ze związkami zawodowymi. Zgodnie z nim strony zobowiązały się do uzgodnienia wysokości nagrody bożonarodzeniowej na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br." - tłumaczy biuro prasowe Orlenu, w odpowiedzi na pytania "GW".

"Świadczenie zostanie wypłacone w pierwszej połowie grudnia br., dokładnie tak jak w latach ubiegłych. Otrzymają je pracownicy Grupy Kapitałowej Orlen, dla których warunki te zostały wypracowane ze stroną społeczną" - dodano. Koncern podkreśla, że premie nie obejmują zarządu i managerów podległych zarządowi.

Jak podał pod koniec sierpnia Orlen, publikując skonsolidowane wyniki finansowe Grupy za drugi kwartał tego roku, zysk wyniósł w tym czasie 4 mld 544 mln zł, przy wyniku 3 mld 683 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost rok do roku o 0,9 mld zł. W pierwszym półroczu tego roku Grupa Orlen wypracowała 13 mld 653 mln zł zysku wobec 6 mld 528 mln zł rok wcześniej, czyli o 7,1 mld zł więcej rok do roku - przekazał koncern w komunikacie.

red./

źródło: money.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

374214

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors