Straż podsumowuje akcję gaśniczą przy ulicy Kilińskiego w Oleśnicy

Straż pożarna podsumowała akcję gaśniczą, jaka miała miejsce 1 maja w kamienicy przy ulicy Kilińskiego w Oleśnicy. W działaniach uczestniczyło aż jedenaście zastępów straży z JRG i OSP.

1 Maja około godziny 23 w kamienicy przy ulicy Kilińskiego w Oleśnicy doszło do pożaru mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze. Na miejsce wezwano policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Nie ma osób poszkodowanych, a w palącym się lokalu nikogo nie było. Strażacy podali prąd wody, aby ugasić ogień. Część mieszkańców zeszła na dół sama, a część z powodu dużego zadymienia klatki schodowej musiała zostać ściągnięta za pomocą drabin lub wysięgnika.

W akcji gaśniczej uczestniczyło aż jedenaście zastępów straży pożarnej w JRG Oleśnica, JRG Syców oraz OSP Ligota Mała, Dobroszyce, Bierutów i Ligota Polska. - Lokal, w którym doszło do pożaru, składa się z kuchni, toalety, przedpokoju i dużego pokoju, w którym doszło do pożaru - relacjonuje mł. kpt. Marcin Purzyński, oficer prasowy komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy.

Osoby, które nie mogły wrócić do swoich mieszkań, noc spędziły u znajomych i rodziny. W załatwieniu noclegu pomagali też strażacy. Część lokatorów wróciła do środka po sprawdzeniu pomieszczeń przez mundurowych.

źródło: SP/