Starszy Aspirant Sławomir Załomski z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy – bohater programu „Policjanci z sąsiedztwa”

W dniu 13 lutego 2023 roku w siedzibie MSW w Warszawie ok 80. funkcjonariuszy polskiej policji odebrało medale im. Andrzeja Struja.

Andrzej Struj był wieloletnim policjantem Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego stołecznej komendy. 10go lutego 2010 roku, w czasie urlopu, interweniował na warszawskiej Woli wobec dwóch chuliganów, którzy demolowali tramwaj. W trakcie próby ujęcia sprawców, został kilkukrotnie ugodzony nożem. Zmarł dwie godziny później, w szpitalu. Medal może być nadany funkcjonariuszom Policji za podjęcie:

  • poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia
  • w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia

Jednym z wyróżnionych funkcjonariuszy został Starszy Aspirant Sławomir Załomski z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy – bohater programu „Policjanci z sąsiedztwa” emitowanego w Telewizji WP!

Podczas kręcenia jednego z odcinków pierwszego sezonu (grudzień, 2021 rok) uratował kobietę, która chciała popełnić samobójstwo skacząc z dachu. W trakcie brawurowej interwencji, Sławomir Załomski nie tylko zachował zimną krew, ale też przez blisko kwadrans, z narażeniem własnego życia, trzymał kobietę za rękę i rozmawiał z nią do czasu przybycia posiłków.

Akcja została nagrana i wyemitowana w programie „Policjanci z sąsiedztwa” (2022 rok).

 

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

374219

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors