Spotkanie Pawła Hreniaka z mieszkańcami Oleśnicy

W dniu 18.03.2023 r. obyło się spotkanie Pawła Hreniaka z mieszkańcami Oleśnicy. Temat  spotkania to „ Bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne Polski” oraz wysłuchanie obywateli i stworzenie dobrego programu PIS w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Jako członek Komisji Obrony Narodowej i wiceprzewodniczący Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych bliskie i najważniejsze dla wszystkich Polaków jest bezpieczeństwo naszego kraju. Modernizacja to nie tylko zwiększenie liczebności polskiej armii do 300 tyś żołnierzy, lecz również zakup nowoczesnego sprzętu poprzez wielomiliardowe kontrakty.

Według założeń NATO państwa członkowskie paktu mają przeznaczać na obronność przynajmniej 2 proc. swojego PKB. Polska na ten cel przeznacza dużo więcej i jest w czołówce krajów europejskich.  Dodatkowym czynnikiem zwiększania bezpieczeństwa dla całego regionu i europy jest rozszerzanie sojuszu północnoatlantyckiego NATO i przyjęcie nowych członków tj. Szwecja czy Finlandia - powiedział poseł Paweł Hreniak.

Do wybuchu wojny Rosyjsko-Ukraińskiej Polacy w zachodniej europie uważani byli za rusofobów, a słowa wypowiedziane 2008 roku wTblsi przez zmarłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego uznawano za absurd podstarzałego człowieka.
Dzisiaj takie kraje jak Niemcy, Włosi, Francja czy Hiszpania przyznają nam rację i traktują zagrożenie ze strony Federacji Rosyjskiej bardzo poważnie.
Pomoc dla walczącej Ukrainy jest dzisiaj na ustach wszystkich polityków w Unii Europejskiej, lecz niektóre kraje nadal nie mogą zrozumieć, że militarne dostawy amunicji i ciężkiego sprzętu dla walczących ukraińców pozwoli pokonać rosyjskiego agresora i zażegnać kryzys energetyczny w całej Europie.

Poruszane były również tematy dotyczące budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej, likwidacji jednostek wojskowych na wschodzie czy też ostatnich kontrowersyjnych doniesień dotyczących papieża Jana Pawła II.
Na zakończenie, zgromadzeni mogli przedstawić swoje pomysły na poprawę bezpieczeństwa w naszym kraju, które były skrupulatnie odnotowywane przez asystentkę posła.

Horoskop

licznik odwiedzin

374111

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors