Spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim

Zgodnie z zapowiedzią Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie autorskie.

16 lutego (czwartek) o godzinie 18.00 zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. M. Reja 10 na spotkanie z Błażejem Torańskim - publicystą i pisarzem, który specjalizuje się w literaturze faktu. Jest  absolwentem  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorem zbioru wywiadów z twórcami o cenzurze "Knebel""Cenzura w PRL-u" (2016), współautorem (wraz z Marcinem Jakubem Szymańskim) książki "Fabrykanci. Burzliwe dzieje rodów łódzkich przemysłowców" (2016) oraz bestsellerowego "Małego Oświęcimia" (2020).

Podczas spotkania nasz gość będzie między innymi opowiadał o swojej najnowszej książce "Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol". To pierwsza biografia zmarłej w 2003 roku zbrodniarki. Zbrodniarki, której jednak proces miał charakter poszlakowy, a ona sama nigdy nie przyznała się do winy. O tym również opowiada książka Błażeja Torańskiego. To wnikliwe, biograficzne śledztwo przypomina sprawę, którą w latach 70. żyła cała Polska. Odkrywa też wątki, które nigdy dotąd nie przedostały się do publicznej wiadomości. „Kat polskich dzieci" to wnikliwe śledztwo biograficzne odsłaniające kulisy działalności hitlerowskiego obozu dla dzieci i młodzieży w Łodzi.

 

źródło: OBP/

Horoskop

licznik odwiedzin

316887

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors