Spektakl Teatru Odnalezionego – „DEBIL/i_stu_las”

O spektaklu6 października o godz. 18:00 swą premierę będzie miał spektakl "DEBIL/i_stu_las" w wykonaniu aktorów z Teatru Odnalezionego. Widowisko zorganizowane zostanie w ramach Oleśnickich Spotkań Teatralnych w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

Kuba ma czterdzieści lat i jest niepełnosprawny intelektualnie. Nie ma wstępu do świata naszych („naszych”?) spraw i prawd, my zaś nie mamy wstępu do świata jego („jego”?) przeżyć i wyobraźni. Uwikłanie Kuby w „normalne” życie to nie tylko aluzja do wielkiej literatury (wszak każda epoka ma swojego Myszkina); to także - a raczej: przede wszystkim - nośna metafora. Właśnie dzisiaj szczególnie mocno potrzebne nam jest poczucie wspólnoty, także tej mentalnej i ideowej. Kryzys migracyjny, pojawiające się coraz częściej populistyczne i nacjonalistyczne postawy oraz demonstrowane publicznie ksenofobiczne zachowania szeroko komentowane w mediach bez wątpienia odbijają się echem w świadomości części Europejczyków - piszą twórcy spektaklu opartego na „Debilu” Maliny Prześlugi. Konieczność przeciwstawienia się tym trendom poprzez propagowanie poczucia wspólnoty, tolerancji dla różnorodności, równości szans dla jednostek i społeczeństw jest oczywistym wyzwaniem dla wszystkich środowisk.
Tytułowy stu_las to bezpieczna przestrzeń wypełniona muzyką. Jest ona odrębnym bohaterem tej historii - efektem zderzenia hermetycznego uniwersum Kuby z popkulturowym światem wykreowanym przez twórców spektaklu.

Obsada: Klaudia Kręcisz, Jakub Mieszała, Natalia Karasiewicz, Łukasz Krupiński, Anna Glasder, członkowie Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa

Łukasz Duda - animator kultury, kulturoznawca, reżyser, magister kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, laureat nagród i wyróżnień m.in. Srebrnych Kluczyków, Nagrody Miasta Jelenia Góra.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w systemie Bilety24.pl od 22 września.

 

red./

źródło: MOKIS/

Horoskop

licznik odwiedzin

313184

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors