Spacerowe klimaty w “Książce na weekend”

Oleśnicka Biblioteka Publiczna poleca kolejną książkę: „Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania” - Bonnie Smith Whitehouse.

"Nie jest to najświeższy tytuł w księgozbiorze biblioteki. Ale u progu wakacyjnych dni jak najbardziej pasuje. Autorka poradnika bardzo przystępnie i zajmująco podpowiada, jak spacerować. Podkreśla istotę kontaktu z naturą i nieocenione dla nas z tego korzyści. Ciekawie skomponowane rozdziały przeplatają cytaty oraz tzw. złote myśli. „Spotkamy” tu słynne postacie lub mało znanych gigantów chodzenia.
W szeroko pojętym pędzie cywilizacyjnym doceńmy beztroskę pieszej wędrówki, choćby przez park z pracy do domu. Może uda się krótki postój na ławce pod drzewem, wśród kwiatów.
Autorka, która sama wiele spaceruje, zachęca do robienia notatek. Zapewnia, że spacerowanie pomaga w relaksie, nabraniu sił i dystansu do rzeczy, które nas drażnią, złoszczą, przeszkadzają. Podczas spaceru lub bezpośrednio po wędrówce człowiek odzyskuje witalność, ma wiele wspaniałych pomysłów, znajduje rozwiązanie problemów. Sprawdźmy! Pogoda sprzyja. Dodatkowy atut to piękna szata graficzna.
Książka dostępna w bibliotece przy ul. M. Reja oraz ul. F. Kleeberga.
Świetna rzecz nie tylko na lato!
Polecam, Ela z Czytelni" - informuje oleśnicka biblioteka.

 

red./

źródło: OBP/