Śmiertelny wypadek na Polance – dwie osoby nie żyją – 8 letniego chłopca zabrał śmigłowiec LPR

3 czerwca około godz. 13:00 na rozwidleniu dróg do trasy S8 oraz Oleśnicy ( tzw. Polanka ) doszło do czołowego zderzenia Volkswagena z busem marki Mercedes. Mercedesem podróżowali mężczyzna z kobietą ukraińskiej narodowości a auto służyło do przewozu zwierząt. W Polo łącznie było pięć osób, w tym dwoje dzieci w wieku lat 8.

Obaj kierowcy byli zakleszczeni w swoich pojazdach. Strażacy wydobyli ich przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Na miejscu wypadku wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Doszło tam do poważnego wypadku Volkswagenem Polo i Mercedesem busem, w wyniku której niestety nie żyją kobieta i mężczyzna, a dwójka dzieci odniosła obrażenia. Jedno z dzieci jest w poważnym stanie i zostało przetransportowane do szpitala LPR-em - informuje rzeczniczka oleśnickiej policji.

Od samego początku kobieta siedząca na na przednim siedzeniu oraz kierowca nie wykazywali funkcji życiowych. Pomocy udzielali im przypadkowo przejeżdżający ratownicy a następnie dołączyli do nich strażacy z Oleśnicy, Dobroszyc oraz Sokołowic. Ratownikom, pomimo kilkudziesięciominutowej walki o życie ofiar wypadku nie udało się przywrócić akcji serca. 41-letni kierowca i 39-letnia kobieta - zginęli na miejscu.

Na skutek wypadku również 65 - letni kierowca busa doznał poważnych obrażeń. Ma złamane obie nogi i pękniętą miednicę.

Z uzyskanych przez nas informacji wynikać ma, że to kierowca Volkswagena zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia. Być może mężczyzna zasłabł. Droga ze Smardzowa kierunku trasy S8 - węzeł Dąbrowa - była całkowicie zablokowana.

 

red./

źródło: KPP Oleśnica/