Sławomir Morawski dołączył do sztabu szkoleniowego Odry Opole

Do sztabu szkoleniowego Odry Opole dołączył trener analityk Sławomir Morawski. Będzie wspierał w procesie analizy nie tylko sztab szkoleniowy pierwszego zespołu, ale także zespoły z klubowej Akademii.

"Sławomir Morawski mimo ukończenia 31 lat zebrał już bogate doświadczenie w swojej dziedzinie, czego potwierdzeniem jest CV nowego trenera Odry. Trener Morawski ukończył studia licencjackie na kierunku: Coaching i Zarządzanie w Wyższej Szkole Sportu we Wrocławiu oraz studia magisterskie na kierunku: Zarządzanie zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Posiada licencję trenerską UEFA A.

Ścieżka zawodowa trenera Morawskiego rozpoczęła się w 2018 roku w ekstraklasowej wówczas Miedzi Legnica, gdzie poza analizą taktyczną był również asystentem trenera. Po roku pracy w Miedzi przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie zajmował się analizą taktyczną i scoutingiem. Pracował tam do grudnia 2019 roku, a następnie został konsultantem analitycznym w klubie portugalskiej ekstraklasy Portimonense SC.

Podczas Mistrzostw Europy 2020 (2021) był wsparciem analizy taktycznej dla reprezentacji Turcji. Od sierpnia 2020 do września 2021 był trenerem analitykiem w szwajcarskim FC Aarau. Nowy członek sztabu szkoleniowego Odry Opole jest twórcą i doradcą w projekcie edukacyjnym „Be Your Best”. Sławomir Morawski jest również założycielem projektu „Mindfootballness”, twórcą ebooka „Football Intelligence and Tactical Analysis” przetłumaczonego na 11 języków oraz trenerem-wykładowcą coachingu w Polskim Związku Piłki Nożnej, a także wykładowcą w Wyższej Szkole Sportu we Wrocławiu. Ponadto brał udział w roli prelegenta w następujących międzynarodowych konferencjach: Annual Analytics Summit, Football 360 Summit, HUDL Webinar, Jordan Football Association ISSPF, Sunday Session, Catapult Webinar Series, Hajduk Split Academy Education.

- Trenerze Sławomirze, cieszymy się, że dołączyłeś do naszego zespołu. Witamy Cię serdecznie na Oleskiej 51!" - poinformowała OKS Odra Opole.

 

źródło: Odra Opole TV