Siatkarskie zmagania strażaków. Drugie miejsce dla oleśnickiej jednostki

Za nami wojewódzkie mistrzostwa strażaków. Mundurowi z Oleśnicy zajęli drugie miejsce.

13 grudnia 2022r. w hali sportowej MOSiR w Sycowie odbył się turniej finałowy rozgrywek w piłce siatkowej strażaków Dolnego Śląska o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu. Turniej organizowany był przez Komendę Powiatową PSP w Oleśnicy.

W rozgrywkach, po zakończeniu gier eliminacyjnych, wzięły udział zespoły – zwycięzcy grup półfinałowych rozgrywek, tj.:

- KM PSP w Legnicy,
- KP PSP w Miliczu,
- KP PSP w Oleśnicy,
- KM PSP we Wrocławiu.

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów, równolegle na 2 boiskach.

Wyniki rozgrywek:

KP PSP Oleśnica – KP PSP Milicz – 2:0;
KM PSP Wrocław – KM PSP Legnica – 2:0;
KP PSP Oleśnica – KM PSP Legnica – 2:0;
KP PSP Milicz – KM PSP Wrocław – 0:2;
KP PSP Milicz – KM PSP Legnica – 2:0;
KP PSP Oleśnica – KM PSP Wrocław – 0:2;

Po meczach, stojących na niezwykle wysokim i wyrównanym poziomie, turniej finałowy wygrał zespół Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu, 2 miejsce zajęła drużyna Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy, 3 miejsce zespół Komendy Powiatowej PSP w Miliczu, a 4 miejsce zajęli strażacy Komendy Miejskiej PSP z Legnicy.

Pamiątkowe puchary oraz dyplomy wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu st. bryg. Piotr Grzyb w asyście Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy st. bryg. Andrzeja Fischer.

Wśród zaproszonych gości byli również komendanci komend uczestniczących w rozgrywkach, a także burmistrz Sycowa – pan Dariusz Maniak. Całość zawodów dopingowali licznie zgromadzeni uczniowie sycowskich szkół.

Wartym odnotowania jest fakt, że strażacy oleśnickiej Komendy od początku pożarniczych rozgrywek województwa dolnośląskiego, tj. od 2000r. – za każdym razem plasowali się na ich podium. W swoim dorobku mamy 7 miejsc pierwszych, 7 drugich (w tym tegoroczne) oraz 7 trzecich. Wartym odnotowania jest fakt, że we wszystkich finałowych rozgrywkach w historii Dolnego Śląska uczestniczył jako jedyny st. kpt. Piotr Ciemny – dowódca JRG PSP w Sycowie.

Dziękujemy gospodarzom obiektu – MOSiR Syców na czele z panem Zbigniewem Ligusem, za możliwość zorganizowania i przeprowadzenia turnieju.

 

źródło: KP PSP w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

313186

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors